Mladá Boleslav: Ve městě bude působit dvojice polských policistů

3. 9. 2020 15:03

V Mladé Boleslavi budou po dobu dvou měsíců působit dva polští policisté, kteří budou pomáhat státní i městské policii při jejich práci.

Mladá Boleslav: Ve městě bude působit dvojice polských policistů
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

Polští policisté (muž a žena) byli ve středu představeni na setkání v parku Výstaviště za účasti zástupců ministerstva vnitra, polské ambasády, Policie ČR, městské policie, magistrátu a náměstka primátora Robina Povšíka.

Náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek zdůraznil velkou zásluhu ministra Jana Hamáčka při vyjednání mise polských policistů v Mladé Boleslavi a prohlásil, že cílem je, aby polští policisté byli během svého působení ve městě co nejvíce vidět. Smíšené hlídky polských a mladoboleslavských policistů budou působit například v parcích, v okolí nákupních center a na dalších potřebných místech.

Náměstek primátora Robin Povšík připomenul, že projekt smíšených hlídek v Mladé Boleslavi se poprvé uskutečnil v roce 2018 a byl velmi úspěšný. Zkušenosti z minulých let potvrzují, že uniformy polských policistů vyvolávají u polských občanů v Mladé Boleslavi skutečný respekt. Jak vysvětlil ředitel mladoboleslavského územního odboru Policie ČR Marek Jirouš, pravomoci polských policistů na území našeho státu jsou sice omezené, ale jejich význam spočívá v roli mediátorů, při zprostředkování překladu i při zvýšení respektu polských občanů při kontrolách či zásazích policistů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

21:49 Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

Městský úřad ve Vítkově oznamuje, že se připravuje rekonstrukce mostu ve Švermově ulici v místě křiž…