Mladá Boleslav: Zrekonstruované sociální byty v Krajířově ulici budou mít nové nájemníky

25. 1. 2019 7:34

První čtyři nájemní smlouvy na sociální byty v Krajířově ulici byly schváleny radou města.

Mladá Boleslav: Zrekonstruované sociální byty v Krajířově ulici budou mít nové nájemníky
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

"Uzavření těchto smluv samozřejmě předchází sociální šetření, které má za úkol zjistit, zda potenciální nájemníci splňují podmínky, aby jim mohl být sociální byt přidělen. Jsem ráda, že jsme na radě rozhodli o tom, že nájemní smlouvu uzavřeme na dobu dvou let, nikoliv jen na rok, jak tomu bývalo dosud," uvedla náměstkyně primátora Miroslava Kašpárková. Podle ní to dává zdejším obyvatelům delší dobu na začlenění se do běžného života a možnost naučit se v něm fungovat.

Novými nájemníky zrekonstruovaných sociálních bytů jsou zatím výhradně matky s dětmi, k dispozici jim zde je 9 převážně malometrážních bytových jednotek.

S obyvateli sociálních bytů v Krajířově a v Bělské ulici, ale i všech dalších ubytoven města, by měli nyní nově pracovat zaměstnanci, kteří nastoupí v rámci sociálního projektu Dobré bydlo. Jeho hlavním úkolem je pomoci sociálně vyloučeným či ohroženým lidem pomoci začlenit se do běžného života, naučit se v něm fungovat a postarat se v každodenním provozu o sebe a své blízké. "V tuto chvíli probíhají výběrová řízení na zaměstnance, kteří budou v rámci tohoto projektu pracovat v sociální oblasti. Chceme projekt především co nejrychleji rozjet," dodala Miroslava Kašpárková. Na projektu Dobré bydlo město spolupracuje s organizací R-Mosty, která má v této oblasti dlouholeté zkušenosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jeseník: Víceúčelové hřiště chrání nové sítě

21:10 Jeseník: Víceúčelové hřiště chrání nové sítě

Okolo víceúčelového hřiště byly vyměněny ochranné sítě. Podmínky pro poskytování tělovýchovných a sp…