Mladá Boleslav koupí rozsáhlé pozemky pro potřeby bydlení

14.02.2020 12:26

Město Mladá Boleslav se stane vlastníkem rozsáhlých pozemků v jižní části města. Zastupitelé schválili koupi pozemků mezi Dubcemi a Podchlumím v majetku společnosti Nové Dubce o celkové výměře 114 789 m2 za cenu téměř 155 milionů Kč.

Mladá Boleslav koupí rozsáhlé pozemky pro potřeby bydlení
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

Město zde chce připravit podmínky pro individuální i hromadné bydlení. Jak řekl primátor Raduan Nwelati, cena 1350 Kč/m2 je velmi příznivá i vzhledem k tomu, že v nedaleké lokalitě město prodávalo pozemky jiným subjektům pro za ceny výrazně vyšší. Město Mladá Boleslav v této oblasti vlastní velkou část okolních pozemků. Sjednocením všech pozemků by městu vznikla lokalita, kterou lze rozvíjet pro potřeby bydlení dle stávajícího územního plánu, případně dle územního plánu nově připraveného.

"Město se rozhodlo, že tyto pozemy koupí, protože chceme podpořit výrazně bytovou výstavbu. Bytů je v Mladé Boleslavi nedostatek, je potřeba s tím něco dělat. I pozemků na výstavbu pro občany města je také nedostatek, proto je jejich cena velmi vysoká. Jsem rád, že zastupitelstvo 25 hlasy z 28 přítomných pořízení těch pozemků schválilo," řekl primátor Nwelati. Podle primátora je příznivý i fakt, že město zaplatí kupní cenu ve třech splátkách, první z nich do 30. 6. 2020 a další dvě v následujících dvou letech. Již po zaplacení první splátky budou pozemky převedeny na město, které pak může začít s přípravou inženýrských sítí v této lokalitě pro budoucí bytovou výstavbu.

"Účelem je poskytnout mladým rodinám, lidem, kteří chtějí bydlet v Mladé Boleslavi, levnější a dostupnější bydlení, než je tomu nyní," řekl primátor. O tom, v jakém poměru a jakým způsobem budou pozemky dále připravovány k výstavbě domů či nabízeny k prodeji zájemcům pro individuální výstavbu, se teprve povedou jednání a bude o všem dále rozhodovat zastupitestvo. Primátor je zastáncem varianty, aby část budoucích bytů město prodalo zájemcům, část si nechala jako nájemní byty a část byla v režimu družstevních bytů.

Podle odhadu primátora by město mělo být schopno nejspíše již v příštím roce zasíťovat část pozemků a případně i částečně zahájit bytovou výstavbu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: Pro bezdomovce v karanténě by postavili hasiči stan v okrajové části města

6:32 Přerov: Pro bezdomovce v karanténě by postavili hasiči stan v okrajové části města

Už po deváté zasedal na přerovské radnici krizový štáb města Přerova. Hlavním tématem dnešního jedná…