Moravský Krumlov: Po dlouhých letech jednání nahradí kostky asfaltový povrch

30.10.2020 13:55

V Moravském Krumlově se připravují na opravy tří významných silnic, to včetně chodníků a další navazující infrastruktury.

Moravský Krumlov: Po dlouhých letech jednání nahradí kostky asfaltový povrch
Foto: mkrumlov.cz
Popisek: Budova radnice města Moravský Krumlov
reklama

Po dlouhých letech intenzivního jednání města s vlastníkem komunikace, Správou a údržbou silnic Jihomoravského kraje, nahradí „kostky“ na Rakšické ulici asfaltový povrch. Řidiči se po něm projedou už v polovině příštího roku. Výběrové řízení na zhotovitele je před dokončením. Smlouvy se zhotovitelem jsou již podepsané na opravy ulic Palackého a Růžové. Zde práce začnou s novým rokem a hotovo by mělo být na podzim příštího roku.

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

88%
12%
hlasovalo: 17626 lidí

„Krumlováci si zaslouží nový povrch na Rakšické ulici. Několik let jsme tuto silnici řešili, bylo to náročné, ale jsem rád, že se nám to podařilo. Velké zdržení způsobily průzkumné geologické práce,“ sděluje starosta města Tomáš Třetina. Práce vyjdou celkem na třicet pět milionů korun, město se podílí částkou více než osm milionů. Součástí prací bude vybudování chodníků, veřejného osvětlení a dešťové kanalizace.

Silnice v centru budou mít nový povrch

Vedení města se pouští do oprav vytížených silnic uvnitř města. Začne se s ulicí Palackého a Růžové. V plánu je úprava provozu. „Z Palackého ulice se stane jednosměrka od školky po sokolovnu, ulice Růžová zůstane obousměrná,“ informuje místostarosta Zdeněk Juránek. Město počítá s novými chodníky i veřejným osvětlením a také s rozšířením počtu parkovacích míst. Nové povrchy a navazující práce vyjdou na téměř 20 milionů korun, pět milionů získal Moravský Krumlov jako dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak trochu jiný advent v Českém Krumlově

14:50 Tak trochu jiný advent v Českém Krumlově

Český Krumlov, tak jako jiná města v ČR, zrušil vzhledem k platným opatřením kulturní program Advent…