Moravský Krumlov začal s preventivní dezinfekcí veřejných prostor

27.04.2020 6:31

V Moravském Krumlově začali v pátek 24. dubna s oplachem a dezinfekcí veřejných prostor včetně interiérů a venkovních prostor Domova s pečovatelskou službou. „Je to další z preventivních opatření, které má přispět k zamezení šíření nákazy covid-19,“ říká starosta města Tomáš Třetina.

Moravský Krumlov začal s preventivní dezinfekcí veřejných prostor
Foto: mkrumlov.cz
Popisek: Budova radnice města Moravský Krumlov
reklama

Vybavení na venkovní dezinfekci pořídili díky krizové pomoci Nadace ČEZ, která podala pomocnou ruku organizacím a městům, kteří bojují se současnou pandemií a hledají způsoby, jak šíření viru co nejvíce omezit. Z příspěvku ve výši 45 000 Kč, který získali dobrovolní hasiči Rakšice, objednali vysokotlaký motorový čistič, motorový postřikovač, dva ruční postřikovače, jeden zádový postřikovač, ochranné masky, filtry do masek a také dezinfekci. Nabídku krizové pomoci využilo také město Moravský Krumlov. „Finanční pomoc ve výši zhruba 45 000 Kč je pro město v této době velice přínosná, neboť ušetřené prostředky můžeme vynaložit na jiné věci, třeba na tolik potřebný nákup dezinfekce a respirátorů pro naše obyvatele,“ sdělil starosta Tomáš Třetina.

Dva ozónové generátory pomohou s dezinfekcí místností

Město Moravský Krumlov z důvodu zvýšení své přístrojové kapacity na řešení krizových situací a potřebnosti rychlého řešení plošné dezinfekce prostor a zařízení v majetku města pořídilo speciální zařízení – generátor ozónu. Je určen k profesionální dezinfekci na bázi ozónu v prostorách o velikosti do 200 m2. Jedná se o rychlou, levnou a ekologickou metodu nezatěžující životní prostředí. Přístroj po zapnutí do elektrické sítě generuje ozón, nestálý plyn obsahující molekulu složenou ze tří atomů kyslíku, který má mimořádně silné oxidační vlastnosti a velkou mikrobiocidní účinnost. V dostatečné koncentraci zabíjí veškeré přítomné bakterie a viry. Po aplikaci se veškerý ozón přemění na neškodný kyslík. Dezinfikovaný prostor se poté jednoduše vyvětrá. „Po dohodě s vedením města budou zajišťovat dezinfekci veřejných míst jako jsou prostory u obchodů, před úřady, poliklinikou a také zastávky městské autobusové dopravy dobrovolní hasiči,“ potvrdil velitel dobrovolných hasičů z Rakšic Josef Veselý.

„Překvapila nás rychlost reakcí neziskových organizací, charit, měst i obcí, kteří od první chvíle vynakládají maximální úsilí ke zvládnutí současné nelehké situace. Jsme rádi, že jim můžeme být nápomocni. Na jižní Moravě jsme podpořili 54 projektů za více než 2 miliony korun, v celé České republice bylo na pomoc pro zmírnění dopadu epidemie vynaloženo přes 30 milionů,“ shrnula ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň mění systém registrace o městský byt

20:33 Plzeň mění systém registrace o městský byt

Plzeň spouští změny v bytové oblasti. Od 1. května 2020 upravila pravidla pro nakládání s městskými …