Most: Spojenci po 70 letech znovu zaženou na ústup německou armádu

20.03.2015 16:03 | Zprávy
autor: mesto-most.cz

Letos uplyne 70 let od ukončení nejhrůznější války v dějinách lidstva. Připomínkové akce se v této souvislosti konají na mnoha místech a proběhnout i v Mostě, tady se uskuteční v sobotu 2. května v prostoru mezi přesunutým děkanským kostelem a Mosteckým jezerem.

Most: Spojenci po 70 letech znovu zaženou na ústup německou armádu
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most

Na návštěvníky čeká velkolepá podívaná, v níž nebude scházet ani dynamická ukázka bojiště s útočící spojeneckou armádou. Diváci tak budou svědky ústupu německého oddílu, a to vše s použitím autentické válečné techniky. Nahlédnou do táborů jednotlivých armád, prohlédnou si americkou, sovětskou i německou vojenskou techniku, dobové ležení nebo vybavení denní potřeby používané vojáky. Mezi velké zážitky bude patřit přelet stíhacích letadel Armády ČR. Příznivci historie nepochybně neodolají prodejním stánkům s modely a replikami předmětů s vojenskou tematikou. Uvažuje se také o zpřístupnění pozůstatků stanoviště protiletadlové obrany, které se dochovalo na Širokém vrchu.

Letošní akce navazuje na vzpomínku 70. výročí prvního náletu na chemické závody, která se vloni, za velkého zájmu veřejnosti, konala v Braňanech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ptal se vás někdo na názor jako ministra obrany?

Myslím na zapojení do PURL. A jestli jste byl proti a přesto v ní jsme, tak k čemu jako ministr jste, když váš hlas nemá žádnou váhu jako třeba při jmenování nového náčelníka armády?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tábor: V Jordánu ubývá sinic

20:33 Tábor: V Jordánu ubývá sinic

Debaty, dohady i pochybnosti střídají fakta. Tři roky nezávislého monitoringu Biologického centra Ak…