Most: Technické služby odklízejí přívaly sněhu, v terénu je veškerá technika

10.02.2021 16:43

V plné pohotovosti jsou pracovníci Technických služeb města Mostu, likvidují masy sněhu, které Most zasypaly. Ze sněhové nadílky mají jistě radost děti, ale jinak ji vnímají řidiči a občané, kteří se potřebují jako chodci dostat přes město. „Od brzkých ranních hodin máme v terénu vše, co je k dispozici. Shrnujeme a solíme!

Most: Technické služby odklízejí přívaly sněhu, v terénu je veškerá technika
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most
reklama

Na zimní údržbě se podílí celkem 40 pracovníků, kteří pomáhají s uvolňováním sněhu z komunikací a chodníků. Nejdříve bylo nutné pluhovat a ošetřit silnice v prvním pořadí. Teprve potom mohla být technika přesunuta i na komunikace a plochy v druhém a třetím pořadí. V současné chvíli se soustředíme na úklid chodníků, schodišť a přechodů pro chodce,“ vysvětluje ředitel Technických služeb města Mostu Václav Zahradníček.

Práce na odstraňování sněhu budou pokračovat s maximálním nasazením po celý den. Prioritou je především průjezd městem a sídlišti pro autobusy MHD, vozidla integrovaného záchranného systému, zásobování a v neposlední řadě úklid přechodů pro chodce. Komunikace jsou v plánu zimní údržby rozděleny do tří skupin podle pořadí důležitosti v zajištění jejich sjízdnosti a schůdnosti (ZDE).

„K zajištění zimní údržby využíváme dva sypače nad 12,5 tuny, čtyři sypače do 3,5 tuny, dva traktory, jeden holder (vozidlo na úklid sněhu z úzkých chodníků), dva nakladače, jedno vozidlo pro zajištění ručního úklidu autobusových zastávek a dvě vozidla pro zajištění ručního úklidu schodišť přechodů,“ vyjmenovává ředitel Technických služeb města Mostu Václav Zahradníček.

Během víkendu bylo prosypáno 300 tun soli a najeto přes 2 tisíce kilometrů. Se svými podněty a stížnostmi se mohou občané obracet na technické služby. Pohotovostní dispečink zimní údržby funguje nepřetržitě na telefonním čísle 476 453 240.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 8 nabídne dostupné rodinné bydlení, družstevní výstavba má zelenou

9:15 Praha 8 nabídne dostupné rodinné bydlení, družstevní výstavba má zelenou

Zájem spolupracovat a nabídnout tak Pražanům levnější bydlení totiž mají odborníci napříč soukromým …