Most: Výstava „Štíhlá neznamená hezká“ varuje

24.11.2017 19:47 | Zprávy

Na Vyšší odborné škole ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademii, Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole v Mostě proběhla tento týden vernisáž výstavy fotografií Lukáše Horkého „Štíhlá neznamená hezká“.

Most: Výstava „Štíhlá neznamená hezká“ varuje
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most

„Nejsem tlustá? Jak to, že mi už není velikost 32? To zrcadlo snad zvětšuje! Musím s tím něco udělat!“ Tak začíná začarovaný kruh, který se jmenuje mentální anorexie a bulimie.

Komplexní cyklus černobílých fotografií “Mentální anorexie a bulimie – dvě hluboké propasti“ začal fotografovat Lukáš Horký v roce 2014. Výstavní soubor, který průběžně aktualizuje, putuje pod záštitou Zdravotního ústavu se sídlem v Brně po celé České republice.

Výklad k výstavě podala odborná učitelka oboru Diplomovaný nutriční terapeut Mgr. Anna Milerová:“ Anorexie je porucha příjmu potravy nejenom u dívek, ale i chlapců. Nemoc, která může končit vážným poškozením zdraví nebo dokonce smrtí. Ve většině případů jsou poruchy spojeny s obdobím dospívání a nespokojeností se svým tělem. 6% převáženě dívek na konci puberty drží různé diety až hladovky. Mohu dát výklad k jednotlivým fotografiím, byly pořízeny na jednotce intenzivní péče psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice Brno – Bohunice.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Podáte nějaké trestní oznámení?

Jestli podle vás došlo v bitcoinové kauze ke korupci a já bych tomu i věřila, tak neměla by to řešit i policie? Podáte nějaké trestní oznámení? Děkuji za odpověď. Horáková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava barvu mostu nenavrhovala ani neschvalovala

16:21 Jihlava barvu mostu nenavrhovala ani neschvalovala

Město Jihlava neschvalovalo barevné provedení opravovaného železničního mostu v Havlíčkově ulici.