Nádraží Litoměřice město kontinuálně prochází modernizací

03.04.2021 18:41

Revitalizace výpravní budovy vlakového nádraží Litoměřice město pokračuje. V roce 2019 byla ve stanici provedena výměna fasády, letošní rok je věnovaný opravám spojeným s interiérem budovy. Zásadnější modernizace má probíhat i v následujících letech.

Nádraží Litoměřice město kontinuálně prochází modernizací
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

„V současné době dochází ke stavebnímu zásahu týkajícímu se odbavovací haly pro cestující, dále zázemí pro železniční a autobusové dopravce, vzniku nových komerčních ploch a úpravy okolní přístupové komunikace,“ uvedla tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

I přestože budova nádraží není veřejnosti přístupná a cestující si jízdenky mohou zakoupit v provizorní pokladně před nádražím, nemají opravy vliv na odbavení cestujících. „Ukončení stavebních prací ve stanici Litoměřice město předpokládáme na konci července letošního roku,“ doplňuje Nela Friebová.

Chystán je však i projekt zahrnující zásadnější a stavebně náročnější úpravy. Spočívá v modernizaci nástupišť vybavených novým mobiliářem a informačním a orientačním systémem, včetně vybudování bezbariérovosti, což zajistí pohodlný nástup cestujících do vlaků.

Součástí bude i kamerový systém, který pomůže s dohledem na bezpečnost cestujících i železniční dopravy. Přístup na nástupiště bude ze stávajícího podchodu, který ale projde modernizací včetně vybudování výtahů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blansko: Turistická linka Krasobus zahájila provoz, v prodeji jsou i pamětní jízdenky se slevovými kupony

21:23 Blansko: Turistická linka Krasobus zahájila provoz, v prodeji jsou i pamětní jízdenky se slevovými kupony

Sezonní turistická autobusová linka na trase Blansko – Skalní mlýn, nazvaná stylově regionálně Kraso…