Novoborská radnice hostila setkání sklářů s ministrem

16.01.2016 9:30

Zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu v čele s ministrem Janem Mládkem se v úterý 12. ledna na novoborské radnici sešli s představiteli firem, které jsou členy spolku Český a moravský sklářský klastr. Ten má za cíl vytvořit širokou platformu pro rozvoj a propagaci sklářství a bižuterního průmyslu. Tohoto setkání se účastnil i starosta města Jaromír Dvořák.

Novoborská radnice hostila setkání sklářů s ministrem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Starosta Nového Boru Jaromír Dvořák

Starosta Nového Boru v úvodu schůzky sdělil, že sklářství je nedílnou součástí života města a je neodmyslitelně spjato s historií regionu a jeho podporu tak vnímá pozitivně. Na jeho slova poté navázal Dalibor Šilhavý, člen výboru spolku, který přítomným představil jeho vizi a cíl.

„Smyslem klastru je vytvořit efektivní a dynamickou platformu v rámci českého a moravského sklářství, která nabídne interaktivní prostor pro firmy, odborně-vědecká pracoviště a školy společně s podpůrnými, dodavatelskými, výzkumnými a doplňkovými institucemi. Základní a hlavní činností klastru je podpora a rozvoj tohoto odvětví v jednotlivých regionech České republiky a v zahraničí. Chceme v horizontu deseti let posílit prestiž českého sklářství a docílit toho, aby české sklářství zvýšilo svoji konkurenceschopnost a dostalo se na prestižní pozice u nás doma i v zahraničí,“ přiblížil Dalibor Šilhavý a zároveň dodal, že jednou z priorit je podpora vědy, inovací a výzkumu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Proměna Čertovy rokle za 1,2 milionu. Nové stromy a keře zadrží odtékající vodu

7:32 Brno: Proměna Čertovy rokle za 1,2 milionu. Nové stromy a keře zadrží odtékající vodu

Město reaguje na neudržitelnou situaci zeleně v Čertově rokli na Lesné. Vegetace v oblasti trpí rych…