Nový Bor: Plakátovací plochy rozeznívá hudba

26.04.2021 14:51

Deset druhů plakátů, deset různých hudebních videí, k jejichž spuštění stačí pouze čtečka QR kódu v chytrém telefonu a jejich majitelé se přenesou do koncertních sálů. Kultura Nový Bor, s. r. o., se zapojila do unikátního celorepublikového projektu s názvem „Na viděnou!“, za nímž jsou mladí hudebníci ze Symfonického orchestru Police Symphony Orchestra (PSO) z Police nad Metují.

Nový Bor: Plakátovací plochy rozeznívá hudba
Foto: René Latko / novy-bor.cz
Popisek: Nový Bor

„Než se hudebníci budou moci se svými posluchači potkat tváří v tvář, rozhodli se vstoupit do veřejného prostoru s novým typem kulturního vyžití. Na výlepových plochách ve městě jsou speciální plakáty, které díky své interaktivní složce mohou přenést vlastníka chytrého telefonu do koncertních sálů a zpříjemnit jim procházky,“ přiblížila Ilona Rejholcová, jednatelka Kultury Nový Bor, s.r.o.

Pod každým QR kódem se skrývá jiná skladba z koncertů Police Symphony Orchestra. Většina mobilních zařízení je umí intuitivně načíst, stačí mít k dispozici mobilní data.

„Pokud kód načtete, uvidíte z velké části koncertní provedení skladeb, které má orchestr takzvaně v šuplíku, s milými hosty jako jsou například Vendula Příhodová, Jan Cina, Kühnův smíšený sbor, Balet Národního divadla a mnoho dalších,“ doplnila zakladatelka orchestru Petra Soukupová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: Blíží se demolice bývalého posádkového domu armády

21:10 Domažlice: Blíží se demolice bývalého posádkového domu armády

Blíží se demolice bývalého posádkového domu armády 1Rada města udělila souhlas s demolicí stavby č. …