Nový Bor: Revoluce v odpadech. Připravte se na změny od ledna 2025

29.12.2024 20:36 | Tisková zpráva
autor: PV

Leden 2025 přinese celou řadu novinek ve službách odpadového hospodářství. Ty se dotknou každého obyvatele Nového Boru a jeho částí (Janova, Pihelu, Bukovan a Chomoutů). Příkladem je výměna všech popelnic na směsný odpad, zavedení systému door-to-door, změna frekvence svozu odpadu, nová provozní doba sběrného dvora či vznik re-use centra. Stejný zůstane „jen“ poplatek za odpady, který i v roce 2025 bude 900 korun za osobu.

Nový Bor: Revoluce v odpadech. Připravte se na změny od ledna 2025
Foto: René Latko / novy-bor.cz
Popisek: Nový Bor

Svoz komunálního odpadu a provoz sběrného dvora v Novém Boru bude v následujících pěti letech zajišťovat opět společnost Compag CZ. Ta v tendru nabídla v souhrnu za obě služby 60,7 milionů korun bez DPH. To je zhruba o tři miliony korun bez DPH méně oproti předpokládané hodnotě zakázky.

Novoborská radnice soutěžila v rámci jedné zakázky nakládání s komunálními odpady a provoz sběrného dvora pro období od ledna 2025 do konce roku 2029. Za svoz komunálního odpadu město zaplatí celkem bezmála 45 milionů korun bez DPH. Za provoz sběrného dvora to je pak celková částka zhruba 15,8 milionů korun bez DPH. „Abychom i přes zvyšující se ceny zachovali výši poplatku pro občany a zároveň vyhověli požadavkům legislativy, která nám ukládá v roce 2025 vytřídit 60 procent komunálního odpadu, přistoupili jsme v odpadovém hospodářství k řadě změn,“ předeslal starosta Nového Boru Jaromír Dvořák. Ten připomněl, že v roce 2025

Město si již nebude od svozové firmy pronajímat nádoby na komunální odpad.  „Nakoupili jsme vlastní, které počátkem roku vyměníme. Lidé se nemusí o nic starat, popelnice se vymění v rámci svozu počátkem příštího roku,“ ujistila vedoucí technické správy města Zdeňka Schreibová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co by měl Babiš udělat, abyste byli spokojení?

Mě to přijde tak, že ať by udělal cokoliv, tak stejně budete mít nějaký problém. A kdyby bylo ANO bez Babiše, tak byste se na něj dívali jinak a třeba s ním i spolupracovali? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Na některé otázky TV Nova se slušně odpovědět nedá

22:42 Ústí nad Labem: Na některé otázky TV Nova se slušně odpovědět nedá

Z neochoty odpovídat na položené otázky osočil vedení města reportér televize Nova Martin Kočárek. Z…