Nový Bor: Vadí vám odpadky v přírodě? Ukliďte je s námi

19. 4. 2021 19:02

Město Nový Bor se i letos připojilo k dobrovolnické akci Ukliďme svět, kterou v Česku koordinuje Český svaz ochránců přírody. Zamést s odpadky mohou místní dobrovolníci v tomto týdnu od 19. dubna do 25. dubna 2021.

Nový Bor: Vadí vám odpadky v přírodě? Ukliďte je s námi
Foto: René Latko / novy-bor.cz
Popisek: Nový Bor
reklama

Město všechny zájemce vybaví pytli a rukavicemi. Vyzvednout si je mohou každý všední den od 8 do 16 hodin v DDM Smetanka nebo na odboru životního prostředí v budově radnice na náměstí Míru, a to buď kdykoliv během úředních hodin či po předchozí domluvě. Kontaktní osobou je Kristýna Hovorková, telefon 773 930 611, e-mail: khovorkova@novy-bor.cz

„Při současných protiepidemických opatřeních řada lidí vyráží alespoň do přírody a ta se bohužel plní odhozenými odpadky. K jejich úklidu lze využít jakoukoli procházku. Stačí si vzít pytel a nasbíraný nepořádek odnést na sběrné místo. Vítán bude každý, kdo hodlá přiložit ruku ke společnému úklidu, protože i drobný individuální úklid přírodě pomůže,“ řekla vedoucí odboru životního prostředí na Městském úřadu Nový Bor Jitka Kopčáková.

Přímo v Novém Boru mohou dobrovolníci uložit odpadky kdykoliv během uvedeného týdne u přístřešku v bývalém cyklistickém areálu, při vstupu na koupaliště či na sídlišti Rumburských hrdinů na dolním parkovišti (u vstupu do lesa). V Arnultovicích bude sběrné místo u hřiště v Žižkově ulici, v Janově u skladů „CO“. V Dolním Pihelu mohou lidé pytle přinést k autobusové zastávce, v Horním Pihelu pak k dětskému hřišti. Pro Bukovany je vymezené místo v parčíku naproti můstku a v Chomoutech u „kruhového objezdu“.

„Stále však můžeme ještě vytvořit i další sběrná místa, tak aby byla pro dobrovolníky praktická. Stačí zatelefonovat, napsat e-mail či vzkaz do facebookové události. Veškerý nasbíraný odpad bude město průběžně svážet,“ doplnila Jitka Kopčáková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Zoopark vítá nová mláďata, řádit bude brzy i smečka dingů

21:49 Vyškov: Zoopark vítá nová mláďata, řádit bude brzy i smečka dingů

Vyškovský Zoopark, který lidé tak rádi využívají k procházkám a odpočinku, byl veřejnosti s krátkou …