Nový domov Otrokovice má další místo pro poskytování služby

14. 2. 2020 19:33

Jednou ze služeb Charity Otrokovice je azylový dům Nový Domov Otrokovice, který pomáhá rodinám s dětmi, samotným matkám s dětmi a ženám bez střechy nad hlavou. Od února letošního roku má služba další prostory, kde pomáhá a to nedaleko současné budovy služby.

Nový domov Otrokovice má další místo pro poskytování služby
Foto: panoramio.com
Popisek: Otrokovice
reklama

„Jedná se o byt v běžné domovní zástavbě. Zde budou službu využívat naši klienti, kteří aktivně řeší svou situaci. Současný azylový dům je malý a nestíháme uspokojit žadatele o službu. V minulém roce jsme jich museli odmítnout více jak 40,“ uvedla vedoucí služby Veronika Halasová.

Nový Domov má také svého patrona. Stala se jím firma Pipelife. Všichni zaměstnanci této firmy již tradičně, v rámci vánočního večírku, přispěli na vybavení služby. Tentokrát byli finanční i hmotné dary použity na vybavení nových prostor. A Pipelife v tom nebyl sám. „Bylo třeba vymalovat, vyměnit některé zásuvky, vypínače, vodovodní baterie a samozřejmě se museli prostory vybavit základními věcmi,“ jmenovává Vladana Trvajová, fundraiserka Charity Otrokovice. „To všechno bychom nezvládli bez našich podporovatelů, které okolo sebe máme. Věci na malování nám poskytl pan Hašpica – Dům barev Napajedla a pan Salač z Otrokovic. Elektro materiál nám darovala firma Elmo Elektro, vodovodní baterie máme od Gingeru a montáž zajistil pan Radovan Paták – Plumber Otrokovice,“ dodává Vladana Trvajová.

„Snahou naší služby je, aby se klienti osamostatnili. Často k nám přijdou jen s igelitkou s pár základními věcmi. Jsme rádi, že jim můžeme poskytnout zázemí, aby měli o starost méně. Od dalších prostor si slibujeme, že se naučí být více zodpovědní za chod a provoz domácnosti. Prostředí by mělo být více ještě více rodinné, prostě takové, jak jsme my ostatní zvyklí. Na poskytování služby se nic nemění, pomoc sociálních pracovníků a podmínky služby jsou zde stejné,“ doplnila Veronika Halasová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice budou po 20 letech celoplošně deratizovat, zapojí se i občané

9:15 České Budějovice budou po 20 letech celoplošně deratizovat, zapojí se i občané

Zastupitelé schválili obecně závaznou vyhlášku, kterou se nařizuje provedení speciální ochranné dera…