Olomouc: Bezpečnější bydlení seniorů je výsledkem unikátní spolupráce města a hasičů

30.01.2016 13:38 | Zprávy
autor: PV

Celkem 140 detektorů nebezpečného plynu a hlásičů kouře už bylo nainstalováno do bytů seniorů v Olomouci, brzy přibydou další. Jedná se o jeden z výsledků zcela ojedinělého projektu, na němž od roku 2014 spolupracuje město Olomouc a Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje.

Olomouc: Bezpečnější bydlení seniorů je výsledkem unikátní spolupráce města a hasičů
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Republikově unikátní projekt Bezpečnost osob se specifickými potřebami (BOSPi) se zaměřuje na zajištění maximální možné míry bezpečí pro osoby nějakým způsobem znevýhodněné, ať už jsou to zdravotně postižení či senioři.

Jedním z výstupů projektu je instalace požárních hlásičů a detektorů nebezpečných plynů do bytů seniorů. Úřednici a hasiči společně vytipovali domy a byty s pečovatelskou službou v majetku města, ve kterých je vyšší riziko vzniku požáru a otravy plynem, protože obyvatelé k vaření používají plynové sporáky. Ve vybraných objektech byly instalovány hlásiče požáru a detektory nebezpečných plynů. Detektory vybírali profesionální hasiči; jedná se o kvalitní přístroje, které mají desetiletou životnost baterie a garanci záruky. Montáž detektorů a seznámení obyvatel bytu s obsluhou těchto zařízení provedli v prosinci profesionální hasiči z požární stanice Olomouc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

16:44 České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

V obřadní síni radnice se sešli vítězové soutěže Učeň roku a Zlaté ruce 2026 i jejich rodiče.