Olomouc: Doprava a parkování ve městě - radnice řeší budoucnost se zástupci městských částí i občany

18.04.2019 15:54 | Zprávy
autor: PV

Jak dál s dopravou v Olomouci? Jak řešit parkování ve městě? O těchto aktuálních a složitých tématech diskutovali 10. dubna na speciálním semináři zástupci všech komisí městských částí s představiteli města a magistrátu. Seminář byl součástí projektu Spokojená Olomouc, který naplňuje Plán udržitelné městské mobility Olomouc, tedy strategický dokument v oblasti dopravy.

Olomouc: Doprava a parkování ve městě - radnice řeší budoucnost se zástupci městských částí i občany
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Plán udržitelné mobility stanovuje prostřednictvím jednotlivých opatření podporu udržitelných forem dopravy až do roku 2030. Cílem tohoto dokumentu je zlepšit dopravu a život v Olomouci. Pomocí širokého zapojení obyvatel a odborníků pomáhá vytvořit dlouhodobý plán pro všechny druhy dopravních prostředků, zvýšení bezpečnosti dopravy, zlepšení veřejného prostoru i životního prostředí.

Dále byli účastníci seznámeni s připravovanou novou parkovací politikou města, protože v současné době nemá město zpracovaný ucelený materiál, který by tuto problematiku koncepčně řešil jako celek. V současné době odbor strategie řízení zpracovává vstupní analýzu všech dostupných dokumentů. „V brzké budoucnosti se uskuteční sběr podnětů od zainteresovaných subjektů i veřejnosti, protože každou část Olomouce trápí odlišné problémy s parkováním,“ uvedl náměstek primátora Martin Major, který má právě oblast dopravy na starosti. „Jiné je to v centru města, jiné na sídlištích a zcela jiné problémy trápí okrajové částí.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.