Alej osmatřiceti jasanů ztepilých vysázených podél nové tramvajové trati na Nové Sady v roce 2013 napadla nebezpečná choroba zvaná nekróza jasanu. Příčinou onemocnění dřevin je invazní houbový organismus Hymenoscyphus fraxineus, česky voskovička jasanová. „Podezření odborníků na možné onemocnění stromů v aleji na Švýcarském nábřeží se bohužel vyplnilo. Aktuálně prokázali, že dřeviny ve stromořadí jsou touto chorobou skutečně napadeny. Nekróza jasanu ve svém důsledku znamená hromadné odumírání stromů a je v Evropě považována za velmi nebezpečné onemocnění,“ uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


