Olomouc: K projektu Planeta našim dětem se teď můžete přidat i v Olomouci

30.12.2020 14:33 | Zprávy
autor: PV

Množství odpadu, které naše společnost vyprodukuje, nutí mnohé lidi nejen k zamyšlení, ale i k různým nápadům. Hledají se různá řešení, a jak se ukazuje, stále se dají nalézt i nové formy opětovného využití vyprodukovaného odpadu. Teď je tady další a funguje i v Olomouci!

Olomouc: K projektu Planeta našim dětem se teď můžete přidat i v Olomouci
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

 "V únoru 2019 jsem dostala nápad, jak opětovně využívat výplňové materiály a časem i krabice. V mém nápadu mne podpořilo několik úžasných lidí a vznikl projekt Planeta našim dětem,“ uvedla autorka myšlenky na třídění výplňových materiálů Barbora Janková. „Oslovily jsme v této věci prodejce a pár malých obcí, ve kterých jsme odpilotovali tento projekt. K dnešnímu dni máme nádoby polepeny naším logem, do kterých mohou občané tento druh odpadu ukládat. My následně zajištujeme jejich svoz a dodáváme zpět prodejcům k využití.“

Protože se ukázalo, že tento projekt funguje a lidé o něj mají zájem, oslovily jeho iniciátorky i větší města včetně Olomouce. „Obrátily jsme se na pracovníky Magistrátu města Olomouce, odbor městské zeleně a odpadového hospodářství města s nabídkou spolupráce v našem projektu. Ti nám vyšli vstříc,“ pochválila spolupráci s městem Barbora Janková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.