„Aktuálně se mohou zájemci z řad řidičů i neřidičů hlásit do minikurzů Ne! smrti na silnici a Rozvážně a bezpečně. První je zaměřen na základní zásady chování v silničním provozu pro neřidiče, druhý mimo jiné připomíná změny v za´koně o silnični´m provozu,“ popisuje manažer Centra Semafor Josef Línek. Součástí obou minikurzů, které trvají maximálně dvě hodiny, je vedle přednášky odborníků také promítání krátkého filmu o možných problémech seniorů v silničním provozu a ukázky dopravních situací v praxi na dopravním hřišti. Kromě toho si mohou účastníci vyměnit své zkušenosti a popovídat si o nich i s instruktory dopravní výchovy, případně si zkusit kra´tky´ dobrovolny´ minitest z pravidel silnični´ho provozu.
Zájemci z řad jednotlivců i klubů sdružujících seniory se mohou hlásit u manažera Centra Semafor Josefa Línka na telefonu 602 582 877. Pro neřidiče je vyhrazeno každé pracovní pondělí, pro řidiče pak každá pracovní středa, vždy od 14 do 16 hodin. Telefonicky je možné se předem domluvit i na jiném termínu. Oba kurzy jsou zdarma a pro každého je připraven maly´ da´rek a občerstvení.
Centrum Semafor s dopravním hřištěm sídlí v Legionářské ulici 15 („za letadlem“).
V Centr Semafor se však mohou vzdělávat nejen senioři. Již nyní, s dostatečným předstihem před začátkem cyklistické sezony, se totiž můžete přihlásit do kurzu, kde si oprášíte pravidla silničního provozu právě z pohledu cyklisty.
Více o kurzu se dočtete v článku Než oprášíte jízdní kolo, myslete na bezpečnost!

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olomouc.cz