Olomouc: Nenechte si ujít světelnou show na budově radnice

23.08.2012 20:32 | Zprávy
autor: olomouc.cz

Srpnový festival "Prázdniny s Philipsem" je v plném proudu a na Horním náměstí můžete denně zhlédnout unikátní nasvětlení radnice za hudebního doprovodu Smetanovy Vltavy a Bizetovy opery Carmen. Radnice je "rozsvícená" vždy od 21:30 do 22:00 hodin.

Olomouc: Nenechte si ujít světelnou show na budově radnice
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Pokud jste doposud nestihli prázdninové nasvícení radnice, nezoufejte. Světelná show trvá až do 8. září 2012. K jejím vrcholům bude patřit Noc světel 6. září a Festival světla v rámci Dnů Evropského dědictví. Naprostou lahůdkou pak bude open-air představení opery Carmen na Horním náměstí, a to 7. září 2012 od 20:00 hodin.

Světelná show však není jen prací profesionálů. Svou představu můžete zrealizovat i vy sami. Organizátoři festivalu totiž spustili facebookovou aplikaci, která vám umožní si na dva úryvky kapely Eddie Stoilow (ta mimochodem zahraje na Horním náměstí v rámci Noci světel 6. září) vymyslet vlastní světelnou dynamickou sekvenci nasvětlení radnice. „Tvůrcům je k dispozici celá barevná paleta světel, kterou mohou kombinovat se dvěma, 45 sekund dlouhými úryvky z hitů kapely Eddie Stoilow. Navržené projekty lze pak ukládat a odeslat do soutěže, v níž tvůrci sbírají hlasy od ostatních fanoušků,“ říká Lukáš Rejmon ze společnosti Brandzfriendz, která aplikaci vyvíjela.

Aplikace je přístupná přes facebookový profil či webové stránky Festivalu světla či přímo z http://apps.facebook.com/svitmevrytme. Vystaveným návrhům udělují návštěvníci profilu tzv. liky a tři s nejvyšším počtem hlasů z daného týdne se vždy v pátek večer zrealizují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Valašské Klobouky: Valaši vystavovali v Děčíně

7:27 Valašské Klobouky: Valaši vystavovali v Děčíně

Na výstavě v děčínské synagoze se představila pestrá škála uměleckých přístupů i technik, kterým se …