Olomouc: Problematika lidí bez domova

30.08.2013 12:45

Aktuální problémy v lokalitách Wurmovy ulice a Biskupského náměstí, které jsou zatíženy přítomností lidí bez domova, řešili radní na svém jednání. Reagovali tak na nárůst počtu lidí na ulicích během prázdninových měsíců.

Olomouc: Problematika lidí bez domova
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

Podrobně proto projednali zprávu, která analyzuje poskytování sociálních služeb bezdomovcům a zabývali se souvislostmi, jež vyplývají z působení nízkoprahového denního centra Charity Olomouc v této části centra města. Zároveň nastínili problematiku vytipování a zmapování vhodných lokalit i objektů, kde by mohlo nízkoprahové denní centrum působit.

Podle zprávy je lokalita Biskupského náměstí typická žebráním klientů, kteří využívají služeb charity ve Wurmově ulici. Z hlediska věkové struktury jsou nejpočetnější zejména dvě skupiny, a to osoby ve věku 45 – 55 let a mladí lidé do 25 let. Problémy s přítomností bezdomovců spočívají zejména ve znečišťování veřejného prostranství, jsou spojeny s agresivitou a drobnými potyčkami, což potvrzují statistiky městské policie i Policie ČR. V této souvislosti však zejména městští strážníci poukazují na ztíženou možnost dlouhodobě a efektivně problémy související zejména s narušováním veřejného pořádku řešit.

Vedení města se již téměř rok snaží najít vhodný objekt pro poskytování služby lidem bez domova. Pracovníci odboru sociálních věcí proto nyní ve spolupráci s majetkoprávním odborem intenzivně prověřují, zda by některá z nemovitostí ve vlastnictví statutárního města byla vhodná k provozování služeb nízkoprahového denního centra pro lidi bez přístřeší. Stejně tak hodlají prověřit například i možnost využití některého z objektů, které postupně opouští armáda.

Radní v této souvislosti vzali na vědomí informaci ze zprávy, že jednoznačným krokem ke zlepšení situace v lokalitě kolem Wurmovy ulice se jeví přemístění zařízení Charity Olomouc do vhodnější lokality na území města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olomouc.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Singletrail na Střížovickém vrchu vznikne

13:07 Ústí nad Labem: Singletrail na Střížovickém vrchu vznikne

Vybudování trasy pro horská kola na Střížovickém vrchu schválila rada města. V první etapě vznikne p…