Olomouc hostí Mistrovství Evropy neslyšících v orientačním běhu

25.07.2016 15:21 | Zprávy
autor: PV

Olomoucký region bude v týdnu od 25. do 30. července 2016 dějištěm další významné akce orientačního běhu a to 8. mistrovství Evropy neslyšících, které proběhne společně s 3. mistrovstvím Evropy neslyšících - juniorů.

Olomouc hostí Mistrovství Evropy neslyšících v orientačním běhu
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Celotýdenní program otevře v pondělí od 17 hodin slavnostní zahajovací ceremoniál, který proběhne na nádvoří olomoucké radnice. V úterý bude šampionát pokračovat od 10 hodin nejprve sprintovými štafetami v olomouckých Smetanových sadech. „Odpolední závod ve sprintu bude sice opět ve Smetanových sadech, ale tentokrát v prostějovských - start tohoto závodu je naplánován na 17 hodinu. Středeční klasická trať, která se poběží v prostoru Kladek - Ošíkova (opět od 10 hodin) uzavře první část šampionátu. Po dni volna bude následovat závod na krátké trati (middle), jehož start je naplánován opět od 10 hodiny do lesů v okolí Daskabátu,“ popisuje program za organizátory Dušan Vystavěl.

Celé mistrovství vyvrcholí závěrečným závodem štafet s centrem na Svatém Kopečku u zoologické zahrady. Mezi stodesítkou přihlášených z 11 států Evropy najdeme i desetičlennou sestavu našich reprezentantů, kteří se pod vedením běhajícího kapitána Josefa Procházky, kteří se budou účastnit všech disciplín. „Naší největší medailovou nadějí je juniorka Anna Formánková, nicméně překvapení v podobě dobrého výkonu se můžeme dočkat například od Veroniky Grygarové - držitelky medaile ze světové deaflympiády ve sjezdovém lyžování - která se sice orientačním během začala zabývat asi před půl rokem právě kvůli domácímu šampionátu, nicméně i za tak krátkou dobu již udělala velký skok ve výkonnosti,“ dodává Dušan Vystavěl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…