Olomouc vydává svou první bankovku, slavit bude i koncertem a přehlídkou kinematografie

26.04.2024 10:23 | Tisková zpráva
autor: PV

Hudbou, filmy, workshopy a diskusemi, ale také úplně prvním vydáním sběratelské eurobankovky oslaví Olomouc dvacetileté výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Téma Evropy se letos promítne i do studentského Majálesu.

Olomouc vydává svou první bankovku, slavit bude i koncertem a přehlídkou kinematografie
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Jako první upozorní na oslavy výročí vstupu České republiky do EU modře nasvícená radnice. Ta bude evropsky modrou barvou svítit společně s dalšími významnými budovami napříč Českem od 30. dubna do 9. května.

Koncert Moravské filharmonie

Program oslav uvede hned 1. května slavnostní koncert Moravské filharmonie v Redutě, kde od 19 hodin zazní známé taneční rytmy skladatelů pocházejících z členských států Evropské unie. Na programu je například předehra Prodané nevěsty Bedřicha Smetany, Slovanský tanec Antonína Dvořáka, Rumunské tance Bély Bartóka, polonéza z filmu Pan Tadeusz Wojciecha Kilara nebo předehra k opeře Italka v Alžíru Gioacchina Rossiniho. Vstupenky v ceně 50 korun jsou stále ještě k zakoupení ZDE.

Vydání první olomoucké eurobankovky

První máj tentokrát bude významným datem také pro sběratele. Právě 1. května, tedy v den výročí vstupu České republiky do EU, se totiž dostane do prodeje historicky první eurobankovka s olomouckým motivem. Sběratelská eurobankovka má nulovou hodnotu a je na ní vyobrazen pohled na Horní náměstí se sloupem Nejsvětější Trojice a budovou radnice. Za 100 korun si ji můžete od středy 1. května koupit v Informačním centru Olomouc v podloubí radnice. Informační centrum otevírá v 9 hodin. Město si pro své potřeby vyhrazuje ponechat určitá čísla, která do prodeje nepůjdou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.