Opava: Dvě městské části se dočkají nové kanalizace

03.07.2017 10:02

Opavská radnice dlouhodobě usiluje o zlepšení nakládání s odpadními vodami v jednotlivých městských částech. Letos získala dotaci z Evropské unie v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014-2020 na vybudování kanalizace ve Zlatníkách a Milostovicích.

Opava: Dvě městské části se dočkají nové kanalizace
Foto: Opava
Popisek: Opava

Nová splašková kanalizace, na které by se mělo začít pracovat v červenci, bude dlouhá 4,4 kilometru, součástí stavby budou také všechny kanalizační přípojky. Ve Zlatníkách pak bude postavena i nová centrální čistírna odpadních vod.

„Od loňského roku máme od Státního fondu životního prostředí vydán registrační list, několik měsíců intenzivně pracujeme na dodání všech potřebných podkladů, které povedou k vydání rozhodnutí o poskytnutí dotace. Se zhotovitelem, který vyšel z výběrového řízení, už byla podepsána smlouva o dílo,“ uvedl náměstek primátora Dalibor Halátek a dodal: „Cena vycházející z projektu byla stanovena na více než 82 milionů bez DPH, podařilo se nám ale vysoutěžit částku podstatně nižší. Vítězná cena je 57,8 miliónu korun bez DPH. Podstatnou část nákladů přitom pokryjí evropské fondy“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakovník: Integrace části Rakovnicka do PID

9:15 Rakovník: Integrace části Rakovnicka do PID

Od neděle 15. prosince 2019 bude spuštěna integrace I. etapy oblasti Rakovnicka, která zahrnuje auto…