Opava: Galerii Obecního domu ovládnou originální díla Marka Pražáka

11. 5. 2019 7:35

Opavská kulturní organizace připravila nevšední výstavu děl ostravského umělce Marka Pražáka s názvem Polarity/Náhledy vnitřních světů. Od 16. května do 30. června budou originální artefakty k vidění v Galerii Obecního domu v Opavě.

Opava: Galerii Obecního domu ovládnou originální díla Marka Pražáka
Foto: Opava
Popisek: Opava
reklama

Výstava děl Marka Pražáka zahrnuje mimo jiné velkoformátové obrazy, digitální tisky, bronzové a aluminiové plastiky, vosková plátna nebo videa a deníky z různých období tvorby.

Marek Pražák je všestranný umělec, který se věnuje soše, malbě, kresbě, plastikám solitérnímu designu, performanci, hudbě i literatuře. V loňském roce vyšla jeho další kniha s názvem Hallada o Olejovém Městě. „Tyto apokalyptické texty – písně vznikly po návratu z peruánské džungle a konfrontují tento zdánlivě „rájský“ prostor s prostorem, ve kterém žijeme nebo jsme nuceni žít,“ říká Marek Pražák.

„V díle Marka Pražáka se vše propojuje se vším, vizuální média, text i zvuk. Silně individualistickou tvorbu doplňuje vrozená expresivní performativita autora, která je nepřehlédnutelná především u jeho hudebních a poetických vystoupení,“ vysvětluje Jan Kunze, kurátor výstavy a dramaturg Opavské kulturní organizace. „Výstava v Galerii Obecního domu není pouhým navěšením obrazů na zeď galerie, ale je to pokus o nevšední nahlédnutí do duše umělce jako originální bytosti,“ dodává Jan Kunze.

Vernisáž, s hudebním doprovodem dua Jindra Holubec, se bude konat 15. května v 18:00 hodin. Vstupné je zdarma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: První z plánovaných SOS hlásek je na městském stadionu

18:35 Mladá Boleslav: První z plánovaných SOS hlásek je na městském stadionu

Mladá Boleslav dále pracuje na eliminaci rizikových jevů a sociálního napětí ve městě. Jde o celý ko…