Opava: Město našlo investora, který postaví v kasárnách byty

27. 8. 2020 13:55

Radní schválili smlouvu, která odprodá část bývalých Dukelských kasáren v Opavě. Soukromý investor JTA exklusive s.r.o. Ostrava zde na zhruba 3,8 hektarech postaví 16 bytových domů se zhruba 300 novými byty. Stavba by měla začít nejpozději do 4 let.

Opava: Město našlo investora, který postaví v kasárnách byty
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava
reklama

Nabídku na část areálu předložily dvě firmy. Komise doporučila jednu z nich a radní tuto variantu schválili. Původně jsme počítali, že dostaneme za tento pozemek 35 milionů korun, nakonec ale město získá 51 milionů, které použijeme na další investice,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil. „Všichni víme, že je obrovská poptávka po bydlení v Opavě. Každý takový projekt proto vítám,“ dodal.

Areál, který do roku 2006 obývala armáda, je rozdělen na 3 části. Část A, která je tvořena historickými budovami a kterou si město ponechá pro stavbu bytů pro mladé rodiny a seniory, parku, hřiště či třeba restauraci, dále část B, kterou chce město prodat investorovi, a část C, kde je nyní drobná výroba či třeba travnaté hřiště nebo heliport.

V současné době je část B tvořena bývalými garážemi, dílnami a sklady, které nemají žádnou historickou či architektonickou hodnotu. Prodej ještě musí schválit zastupitelé, a to na jednání 7. září.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jeseník: Víceúčelové hřiště chrání nové sítě

21:10 Jeseník: Víceúčelové hřiště chrání nové sítě

Okolo víceúčelového hřiště byly vyměněny ochranné sítě. Podmínky pro poskytování tělovýchovných a sp…