Opava: OKO hostí snímky jednoho z nejtalentovanějších současných fotografů

14.06.2021 18:42

Opavská kulturní organizace připravila od 16. června v Galerii Eisler výstavu fotografií Romana Vondrouše s názvem PANDEMIE. Fotoreportér České tiskové kanceláře a vítěz loňského ročníku soutěže tuzemských fotožurnalistů Czech Press Photo zmapoval na sugestivních snímcích globální téma posledního roku.

Opava: OKO hostí snímky jednoho z nejtalentovanějších současných fotografů
Foto: Opava
Popisek: Opava

„Výstavu zahajujeme vernisáží za přítomnosti autora 16. června v 17:00 hodin. V naší Galerii Eisler najdou návštěvníci téměř čtyři desítky fotografii Romana Vondrouše, další snímky pak mohou obdivovat v exteriéru, a to na sedmnácti panelech ve Dvořákových sadech,“ prozrazuje Marcela Mrozková Heříková, ředitelka Opavské kulturní organizace.

Opavská kulturní organizace hostila díla Romana Vondrouše naposledy v roce 2018.  Tehdy patřilo jeho dílům přízemí Domu umění, které zaplnily tři barevné fotografické cykly s názvy „O dostizích, lidech a masopustech.“ Výstava PANDEMIE potrvá až do 22. srpna, vstupné do galerie činí 20 korun.

Roman Vondrouš Od roku 2005 působí jako fotoreportér České tiskové kanceláře, kde se věnuje agenturnímu fotozpravodajství. Fotografoval například letní i zimní olympijské hry (Peking 2008, Vancouver 2010, Soči 2014) nebo prezidenta Spojených států, Donalda Trumpa, v Bílém domě (2019). Fotograf se ve své rozsáhlé tvorbě věnuje klasickým fotoreportážím, ale i dlouhodobým cyklům subjektivně zaměřených dokumentů, jak dokládá jeho poslední výstava z prostředí dostihů v Pardubicích. V současnosti je také doktorandem Slezské univerzity v Opavě.

Podrobnosti jsou k nahlédnutí ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hodonín: Město otevřelo druhé kolo finanční pomoci z veřejných sbírek

10:31 Hodonín: Město otevřelo druhé kolo finanční pomoci z veřejných sbírek

Druhým kolem pokračuje poskytování finanční pomoci města Hodonína svým občanům z prostředků z veřejn…