Opava: Sídlo neziskových organizací se rekonstruuje

29.06.2017 6:32

Již v roce 2014 vznikl projektový záměr na opravu budovy v majetku města na adrese Hradecká 16. Ta slouží již řadu let v převážné míře k činnosti neziskových společností pro účely poskytování sociálních služeb. V roce 2016 byla dokončena investiční příprava a předložena žádost o dotaci v rámci výzvy Integrovaného regionálního operačního programu. Samotná rekonstrukce pak začala v červnu tohoto roku.

Opava: Sídlo neziskových organizací se rekonstruuje
Foto: Opava
Popisek: Opava

Své sídlo má v objektu Krizové a kontaktní centrum Pod Slunečníkem, které poskytuje terénní i ambulantní službu pro drogově závislé. Sociální rehabilitaci zde lidem s mentálním a zdravotním postižením  nabízí spolek Fokus - Opava. V neposlední řadě tu funguje nízkoprahový klub pro děti a mládež Modrá kočka, který provozuje obecně prospěšná společnost Eurotopia.

„Klienti se nemusí obávat, že by o služby těchto organizací přišli. Dočasně jsou přestěhovány na jiné adresy, po dokončení oprav se ale do budovy vrátí,“ uvedl náměstek primátora Josef Stiborský.

Celkové náklady na projekt dosáhly 11,9 milionu korun. Dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj přitom pokryje 90% uznatelných nákladů. "Vše by mělo být hotovo do konce listopadu. Věřím, že již o Vánocích se budou moci klienti neziskových organizací setkat v nových prostorách,“ uzavřel náměstek Stiborský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Zkouška protipovodňových opatření byla úspěšná

21:27 Ústí nad Labem: Zkouška protipovodňových opatření byla úspěšná

Ověření součinnosti všech subjektů a funkčnosti všech součástí protipovodňových opatření bylo cílem …