Ostrava: Další krok na cestě ke kýženým parkovacím místům v centru

5.8.2022 8:46 odp. | Tisková zpráva

Příprava stavby parkovacího domu za katedrálou postoupila do další fáze. V současnosti je zapotřebí provést průzkumy, které budou jedním z podkladů pro projekční činnost. Po dobu 14 dnů od 22. srpna do 5. září 2022 dojde k uzavření parkoviště v centru Ostravy na náměstí Msgre Šrámka.

Ostrava: Další krok na cestě ke kýženým parkovacím místům v centru
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Na místě bude v uvedených dnech realizována řada nezbytných průzkumů pro návrh stavebně-technického řešení vlastní budovy. K uzavření parkoviště v centru města dojde v tomto roce ještě jednou, tentokrát na dobu čtyř týdnů. Pravděpodobně v podzimních měsících bude v místě proveden také průzkum archeologický.

Anketa

Líbí se vám kampaň, ve které SPOLU staví Babiše vedle Putina?

1%
97%
hlasovalo: 23506 lidí

Výstavba parkovacího domu na nároží ulic Zámecká a Purkyňova je plánována do roku 2026. V současnosti je zpracována studie stavby, následovat bude dokumentace pro společné povolení a prováděcí dokumentace.

Projekt parkovacího domu za katedrálou lze krátce připomenout, neboť jsme o plánu výstavby podrobně informovali v uplynulých letech. Novostavba bude vybudována v proluce o výměře 2 038 m2, mezi náměstím Msgre Šrámka a ulicí Zámeckou. Multifunkční parkovací dům obsáhne dvě podzemní a sedm nadzemních podlaží, skýtat bude 400 parkovacích stání. V parteru objekt nabídne prostor pro obchody, služby i gastronomii.

Náklady na stavbu by měly být přibližně 500 milionů korun. Multifunkční parkovací dům tak poskytne kýžená parkovací stání v centru města. Pakliže bude zapotřebí v čase změn, může být objekt přebudován i na bytový dům. Podobu nové stavbě vtisklo renomované studio Chalupa architekti, vítězný návrh byl vybrán odbornou porotou v architektonické soutěži. Detailněji jsme informovali ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dačice: Městská policie získala nový defibrilátor AED

21:10 Dačice: Městská policie získala nový defibrilátor AED

Městští strážníci bývají v mnoha případech mezi těmi, kteří poskytují první pomoc ještě před příjezd…