Ostrava: „Liduška“ v Porubě bude díky rozsáhlé rekonstrukci šetřit energii

05.11.2019 13:13

Základní umělecká škola v Ostravě-Porubě má nově zateplené pavilony a střechy, energie ušetří i nová okna. Rekonstrukce, která trvala 7 měsíců, si vyžádala 26 milionů korun. Většinu nákladů pokryl ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj, z evropských fondů na projekt šlo 7,6 milionu korun.

Ostrava: „Liduška“ v Porubě bude díky rozsáhlé rekonstrukci šetřit energii
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

„Moravskoslezský kraj patří k regionům, které investují do energeticky úsporných projektů nejvíce prostředků. A víme, proč to děláme, v dlouhodobém horizontu se tyto stavební úpravy rozhodně vyplatí. Proto do budov našich příspěvkových organizací investujeme kontinuálně, zhodnocujeme tak krajský majetek. Na tento projekt jsme využili přes sedm a půl milionu korun z evropských fondů, zbytek pokryly peníze z rozpočtu kraje,“ uvedl náměstek hejtmana pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania. Dodal, že zhotovitel MH-STAVBY, s.r.o. práce dokončil v minulém měsíci.

„Porubskou uměleckou školu navštěvuje přes třináct set žáků. Tyto děti se budou ve škole nyní jistě cítit příjemněji, svou roli v tom sehraje nejen zateplení a zvýšení komfortu v budově, ale také nová vzduchotechnika. V učebnách bude čerstvější vzduch, což ocení nejen děti, ale i pedagogové. Lidušky dětem nabízejí smysluplné trávení volného času a rozhodně je na místě jim zajišťovat kvalitní a pohodlné zázemí,“ řekl náměstek hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny a upřesnil, že kromě všech pavilónů školy byly zatepleny i střechy a byla vyměněna část oken.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Od příštího roku bude jízda vlakem ještě snadnější

8:32 Prostějov: Od příštího roku bude jízda vlakem ještě snadnější

Změny vyplývají z nově uzavřené smlouvy mezi krajem a Českými drahami.