Ostrava upozorňuje na pravidla pro pořádání venkovních akcí. Zde je jejich seznam

05.07.2016 20:20 | Zprávy
autor: PV

Začala doba letních festivalů a tématem dne se stal noční klid. Podmínky jeho dodržování mění novela zákona o ochraně veřejného zdraví, která stanoví, že zvuk z produkce hudby ve venkovním prostoru není považován za hluk. Město řeší nově vzniklou situaci vydáním závazných pravidel pro pořádání veřejných produkcí hudby obecně závaznou vyhláškou.

Ostrava upozorňuje na pravidla pro pořádání venkovních akcí. Zde je jejich seznam
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

„Obecně závazná vyhláška č. 7/2016 o stanovení závazných podmínek pro pořádání, průběh a ukončení veřejnosti přístupných sportovních a kulturních podniků, včetně tanečních zábav a diskoték konaných ve venkovních prostorách, v rozsahu nezbytném k zajištění veřejného pořádku“ – jak zní celý název vyhlášky schválené Zastupitelstvem města Ostravy 22. června – přináší v podstatě jmenný výčet sportovních a kulturních podniků, které lze provozovat s prodlouženou dobou konání. Ty dělí do tří skupin. Akce zařazené do 1. skupiny lze provozovat v době od 6 hodin ráno do 3 hodin ráno následujícího dne, podniky zařazené do 2. skupiny od 6 do 2 hodin, akce spadající do 3. skupiny od 6 do 24 hodin. Všechny ostatní venkovní veřejně přístupné podniky spojené s produkcí živé neb reprodukované hudby a hlukem lze provozovat pouze od 6 hodin ráno do 22 hodin večer. Obecně závazná vyhláška vejde v platnost 7. července 2016.

Sportovní a kulturní podniky s prodlouženou dobou konání navrhly městské obvody na základě znalosti místních podmínek a tradičních kulturních a sportovních podniků. Za porušení obecně závazné vyhlášky hrozí fyzickým osobám pokuta do výše 30 tisíc korun, právnickým nebo podnikajícím fyzickým osobám pokuta do 200 tisíc korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…