Ostravané oceňují růst kvality života

01.01.2021 13:30 | Zprávy
autor: PV

Třetí místo v Evropě patří v Ostravě v průzkumu spokojenosti, který zveřejnila Evropská komise. Ostravané pozitivně hodnotí veřejnou dopravu, zdravotnictví, sportovní a kulturní zázemí i dostupné bydlení. V Ostravě se daří také start-upům.

Ostravané oceňují růst kvality života
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

V průzkumu spokojenosti se životem v 83 evropských městech, který nedávno zveřejnila Evropská komise, si Ostrava vede velmi dobře. Kvalita života ve městě se za posledních pět let zlepšila podle 66 % dotázaných Ostravanů, což je třetí nejlepší výsledek mezi všemi sledovanými městy. V první pětici se umístil ještě polský Bělostok a Gdaňsk, a dále estonský Talin a bulharská Sofia.

„Že se život v Ostravě v posledních letech mění k lepšímu, už není jen náš osobní vjem. Nyní to prokázal i mezinárodní průzkum. Dva ze tří dotázaných Ostravanů v něm říkají, že se jim v Ostravě žije kvalitněji než před pěti lety. Úspěch v tomto průzkumu sice nepřeceňujeme, protože vždy záleží na výchozí úrovni, od které se odrážíte, ale potvrzuje to, že naše cesta je správná a práce na ní má smysl,“ řekl primátor Ostravy Tomáš Macura.

Ostravané v průzkumu velmi dobře hodnotí především veřejnou dopravu, zdravotnictví, sportovní nebo kulturní zázemí. Za cenově dostupné považují i bydlení, přičemž město Ostrava nyní intenzivně pracuje na dalším rozšíření zejména nájemního bydlení v atraktivních lokalitách v centru. Spokojeni jsou také s množstvím zeleně ve městě i s dostupností on-line služeb úřadů. Ostravu považují mimo jiné i za vhodné místo pro život seniorů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Valašské Klobouky: Valaši vystavovali v Děčíně

7:27 Valašské Klobouky: Valaši vystavovali v Děčíně

Na výstavě v děčínské synagoze se představila pestrá škála uměleckých přístupů i technik, kterým se …