Otrokovice: Průvod masek přivede medvěda až na náměstí

05.02.2023 17:02 | Tisková zpráva

Vše, co k masopustu patří, hodování a veselí, ale i zabijačkové speciality a muziku, si mohou v letošním roce naplno užít návštěvníci Otrokovického fašanku. Radnice spojila síly s dobrovolnými hasiči a připravila program, v němž nebude chybět tradiční průvod masek ani zábava na náměstí.

Otrokovice: Průvod masek přivede medvěda až na náměstí
Foto: panoramio.com
Popisek: Otrokovice

Na novinku mezi městskými akcemi se lidé mohou těšit v sobotu 18. února.

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30206 lidí

„Fašank v Otrokovicích není úplnou novinkou. Každoročně se o tradiční masopustní veselí starali dobrovolní hasiči. Mají krásné masky a nás napadlo, jaká je škoda, že je vidí vlastně jen obyvatelé domů, kudy jejich průvod chodí. Ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU jsme hasiče oslovili s nabídkou spolupráce a celou událost tak zařadili na seznam městských akcí. Ruku k dílu přidal také Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice, který se připojí do průvodu s dětmi v maskách. Věřím, že si i tuto akci lidé oblíbí a v tomto formátu se lehce zařadí mezi ostatní tradiční oblíbené události, které město pro občany v průběhu celého roku chystá,“ popsala vznik akce starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Průvod bude vycházet v 9 hodin od hasičárny SDH Otrokovice a půjde po své tradiční trase centrem města, zejména tam, kde je zástavba rodinných domů. Příchod průvodu na náměstí se očekává přibližně v 10:45 hodin.

„Tam bude již od 10 hodin probíhat kulturní program. Jako první v pořadí vystoupí kapela Tady a teď. V 11 hodin potěší přítomné svým vystoupením děti z Mateřské školy Otrokovice a žáci z Ateliéru Zebra Zlín. Od 13 do 15 hodin pak bude hrát kapela Ripteto. Lidé nepřijdou ani o tradiční zabijačkové speciality, na kterých si mohou pochutnat na místě nebo si je vzít domů,“ doplnila dramaturgyně Otrokovické Besedy Alena Velecká.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vsetín: Základní škola Luh chce opět přípravnou třídu

10:11 Vsetín: Základní škola Luh chce opět přípravnou třídu

Vsetínští radní souhlasí, aby na základní škole v Luhu byla i ve školním roce 2023/24 zřízena přípra…