Otrokovice si připomínají 120. výročí narození J. A. Bati

08.03.2018 8:35

Konference pro žáky základních a středních škol se uskutečnila v Otrokovické Besedě. Významní hosté připomněli mládeži život a odkaz Jana Antonína Bati a jeho vliv na rozvoj Otrokovic. Tato akce je součástí projektu J. A. Baťa 120, který organizuje Nadační fond Jana Antonína Bati ve spolupráci s městem Otrokovice.

Otrokovice si připomínají 120. výročí narození J. A. Bati
Foto: panoramio.com
Popisek: Otrokovice

Konference se zúčastnilo přibližně čtyři sta žáků základních a středních škol z Otrokovic a okolí. Na konferenci přijali pozvání i žáci ze Slovenska z baťovského města Partizánske v čele s primátorem Josefem Božikem. Odbornou besedu zahájil starosta našeho města Jaroslav Budek. „V Otrokovicích v průběhu třicátých let doslova na zelené louce vyrostlo celé průmyslové město. A nemalou zásluhu na tom má právě tehdejší šéf firmy Jan Antonín Baťa, čestný občan Otrokovic,“ připomněl rozvoj našeho města ve svém projevu starosta. Mezi dalšími významnými hosty nechyběli ani členové rodiny Baťů, kteří docestovali z Brazílie a z USA. Dotazy zodpovídaly pravnučky J. A. Bati Roberta Bata Alves Costa a Mariana Bata Breech. Slova se ujali také neméně výjimeční hosté Martin Jemelka a Ondřej Ševeček, autoři tisícistranné knihy Tovární města Baťova koncernu nebo Hana Kuslová, historička z Muzea Jihovýchodní Moravy ve Zlíně a další.

Příjemným zpestřením konference byla návštěva samotného Jana Antonína Bati. Jeho podobu si vypůjčil známý zlínský herec Rostislav Marek, hlavní protagonista divadelní hry Já, Baťa.

Součástí akce bylo promítnutí dokumentárního filmu Brazilské stopy Jana Antonína Bati a vyhodnocení výtvarné soutěže, což byla jedna z doprovodných akcí jedenáctidenního výročí.

Další připravenou akcí v rámci tohoto projektu je konference s názvem Budování baťovských továren a měst v Československu a ve světě, sekce Letectví.  K tomuto tématu promluví Jan Herman z UTB Zlín, Michal Beran a Nikola Lukačovič, majitel Baťova letadla Electra. Konference se uskuteční v hotelu Baťov – Společenský dům ve středu 7. března v 9 hodin. Vstup je volný a pro návštěvníky je připraveno občerstvení. Zvána je široká veřejnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín: 701 - nejvýše položený pokoj v bývalém vodojemu

21:10 Bohumín: 701 - nejvýše položený pokoj v bývalém vodojemu

701. Takové je číslo nového pokoje, který je nejvýše položenou ubytovací místností v Penzionu ve věž…