Pardubice: Do školních lavic letos usedlo na tisíc prvňáčků

03.09.2019 17:01 | Zprávy
autor: PV

Od dnešního dne se lavice základních škol, po dvouměsíčním odpočinku, opět zaplnily dětmi. V Pardubicích se pondělí 2. září stalo prvním školním dnem pro zhruba 1000 prvňáčků, stejně jako tomu bylo v předchozích letech. Hodně štěstí a školních úspěchů novým žákům popřáli také primátor města spolu se svými náměstky.

Pardubice: Do školních lavic letos usedlo na tisíc prvňáčků
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Řada škol přitom vstoupila do nového roku v novém kabátu. „Osm škol prošlo rekonstrukcí odborných učeben, na ZŠ Závodu míru a ZŠ Studánka na děti pro změnu čekala zrekonstruovaná sportoviště. Věřím, že všechny tyto novinky dětem vstup, ač poněkud deštivý, do nového roku jedině zpříjemní,“ podotýká primátor Pardubic Martin Charvát, který osobně navštívil ZŠ Benešovo náměstí, náměstek pro kulturu a cestovní ruch Jan Mazuch se pro změnu vydal za dětmi do ZŠ a MŠ Pardubičky Kyjevská.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…