Pardubice: Na Štědrovečerní procházku můžete vyrazit i letos

23.12.2015 12:09 | Zprávy
autor: PV

Obyvatelé Pardubic se i o letošním Štědrém večeru mohou vydat do města na procházku. Strávit po vánoční nadílce společné chvilky s přáteli v otevřeném centru města se už pro mnohé Pardubany stalo nedílnou součástí Štědré noci.

Pardubice: Na Štědrovečerní procházku můžete vyrazit i letos
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Pardubická Štědrovečerní procházka se koná od roku 1998 a je ojedinělou akcí svého druhu v České republice. Největší zájem je tradičně o prohlídku Zelené brány či nočního zámku, který je slavnostně vyzdoben a o Štědrém večeru otevírá většinu svých expozic, včetně běžně nepřístupných prostor jako je zámecká věž s vyhlídkou.

„Je až udivující, jaké množství lidí opustí teplo domovů a rozzářené vánoční stromky a vyjde do ulic. Všichni tak mohou díky této akci prožívat vánoční atmosféru ještě intenzivněji. Mnoho pardubických rodin si Vánoce bez štědrovečerní noci prožité společně v centru Pardubic nedokáže představit, což mě moc těší,“ řekl primátor Martin Charvát, který si štědrovečerní zpívání před radnicí nenechá ujít.

Půlnoc si 24. prosince můžete užít např. ve Východočeském divadle na tradičním hudebním setkání, nebo v pardubických kostelích na bohoslužbách. Zajít můžete také do některé z restaurací, kaváren či vináren, které mají otevřeno dlouho přes půlnoc.

Zatímco o Štědrém večeru to ve městě ožije, na Silvestra město oslavy spojené s příchodem nového roku nechystá. Přestože Pardubice přijaly vyhlášku, jíž se snaží zamezit zbytečnému hluku, projevům výtržnictví a vandalismu v souvislosti s užíváním a provozováním zábavní pyrotechniky, Silvestrovské ohňostroje mají výjimku.

Procházka Pardubicemi o Štědrém dnu 24. 12. 2015

Galerie města Pardubic - otevřeno 10 – 15 a 21 – 24 hodin

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Dostali jsme certifikát prosperity

16:46 Aš: Dostali jsme certifikát prosperity

Město Aš získalo za rok 2025 velmi vysoké hodnocení finanční stability od společnosti CRIF – Czech C…