Pardubice: Na radnici začíná stěhování

24.11.2017 14:30 | Zprávy
autor: PV

Na pardubické radnici začíná velké stěhování. Do konce roku musí být jižní křídlo historické budovy na Pernštýnském náměstí prázdné, v lednu v něm začnou pracovat řemeslníci. Kvůli havarijnímu stavu budovy projde sídlo politického vedení města rozsáhlou rekonstrukcí. Úředníci i samospráva, kteří zde sídlí, budou zhruba půl roku pracovat v náhradních prostorách.

Pardubice: Na radnici začíná stěhování
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Tajemník úřadu i jeho kancelář sídlí od pondělí 27. listopadu v prvním patře budovy magistrátu ve Štrossově ulici 44. V průběhu prosince se z jižního křídla radnice postupně odstěhují i pracovníci odboru školství, kultury a sportu, který bude přechodně sídlit nad Informačním centrem na náměstí Republiky 1, i celá politická reprezentace, tedy primátor a jeho náměstci. Včetně vedoucího kanceláře primátora, najdou „azyl“ ve dvou bytech na třídě Míru 90. Personální oddělení se přestěhuje do náhradních prostor v bočním traktu radnice na Pernštýnském náměstí 1, úsek vnějších vztahů bude přemístěn do vedlejší budovy (č.p.117) a tiskový úsek se přechodně přestěhuje do č.p. 3. Telefonní kontakty na všechna pracoviště zůstávají nezměněny.

Po dobu rekonstrukce bude uzavřen hlavní vchod do budovy magistrátu. Přístup do severní části budovy, kde sídlí například ekonomický odbor, a do bočních křídel radnice, bude z Vernerova nábřeží, do dalších budov přes Mázhaus, nebo z budovy č.p.117. Po dobu rekonstrukce nebude možno zajistit bezbariérový přístup k některým agendám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…