Generální ředitel Synthesie Daniel Kurucz plánuje zřízení bezpečnostního výboru, v němž by zasedali odborníci na krizové řízení nejen z této společnosti, ale i z kraje, magistrátu a podobně. Výbor by měl fungovat vedle již existující bezpečnostní rady Synthesie a plnit její zadání směřující ke zlepšení ochrany i informovanosti obyvatel v případě havárie v chemičce. Generální ředitel o svém záměru informoval primátorku Pardubic Štěpánku Fraňkovou, kterou navštívil v souvislosti s ukončením vyšetřování příčin srpnových nehod, při nichž ze Synthesie unikly do ovzduší oxidy dusíku.