Pardubice: Základní škola Spořilov má zrekonstruovanou kuchyň a nové gastro zařízení

23.11.2024 16:09 | Tisková zpráva

Základní škola Spořilov v Pardubicích slavnostně uvedla do provozu nově zrekonstruovanou kuchyň a gastro zařízení. Tato potřebná investice města přináší modernizovaný provoz, který splňuje nejvyšší hygienické a technické standardy, bude denně zajišťovat stravování pro až 540 žáků.

Pardubice: Základní škola Spořilov má zrekonstruovanou kuchyň a nové gastro zařízení
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Rekonstrukce, která zahrnovala stavební úpravy i kompletní výměnu technologického vybavení, probíhala od června do října letošního roku. „Do kompletní rekonstrukce jsme z rozpočtu města investovali 19,178 milionů korun. První část zahrnující stavební úpravy a dispozice kuchyně, školní jídelny, přípraven, skladových prostor a personálního zázemí splňující všechny požadavky na bezpečnost a hygienu si vyžádala více než dvanáctimilionovou investici. Do nových a špičkových gastrotechnologií, které by měli výrazně zvýšit kvalitu a usnadnit práci personálu kuchyně, jsme investovali téměř sedm milionů korun,“ shrnul náklady na investici náměstek primátora zodpovědný za ekonomiku, rozpočet a školství Jakub Rychtecký.

Stavební práce obsahovaly kompletní renovaci prostor kuchyně a zázemí ve dvou podlažích. „Dodavatel stavby společnost Marhold, který zvítězil v otevřeném výběrovém řízení, zde spolu se subdodavatelem gastrotechnologií odvedli velmi dobrou práci. Díky této náročné a kompletní rekonstrukci, která trvala pět měsíců, posouváme standard další školní kuchyně do vyšší kvality. Přeji personálu, ať se mu zde dobře vaří a má spokojené strávníky z řad žáků i zaměstnanců školy,“ řekl primátor města Pardubic Jan Nadrchal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Filip Turek byl položen dotaz

Kdo vás poškozuje?

Podle mě to ani není potřeba, jelikož vy se poškozujete svými činy a chováním sám. Nemyslíte? A to, že chcete odevzdat řidičák, není to jen předvolební gesto, které pak nenaplníte? Protože, co vám brání ho odevzdat už teď, když jste se k té rychlé jízdě, která je o papíry, vlastně už dávno přiznal?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Město získalo dotaci na rekonstrukci dominikánského kláštera

13:43 Cheb: Město získalo dotaci na rekonstrukci dominikánského kláštera

Dotace ve výši přes 19,6 mil. Kč je určena na snížení energetické náročnosti této historické budovy.