Pardubice plánují podepsat se Synthesií Memorandum o rozvoji SemtinZone

13.11.2015 15:17 | Zprávy
autor: PV

Martin Charvát, primátor města Pardubice, navštívil v minulých dnech společnost Synthesia, která spravuje největší pardubickou průmyslovou zónu. Při své návštěvě se seznámil nejen s ní, ale také s ochranou životního prostředí a investičním rozvojem nejvýznamnější pardubické chemičky.

Pardubice plánují podepsat se Synthesií Memorandum o rozvoji SemtinZone
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Pardubic Martin Charvát (ANO)

„Synthesia patří se zhruba 1650 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v Pardubicích. V areálu chemičky zároveň funguje více než stovka soukromých firem, které dávají práci dalším přibližně 2500 lidem. Protože Synthesia nabízí v rámci tzv. SemtinZone ještě řadu pozemků pro další investory, rádi bychom jí pomohli. I když je nezaměstnanost v současné době na nízké úrovni, stále je řada těch, kteří by rádi našli uplatnění, a toho lze dosáhnout nejlépe právě vznikem nových pracovních míst,“ uvedl po návštěvě chemičky primátor Martin Charvát. Podle něj nabízí Synthesia aktuálně k využití jen v rámci Geoportálu města více než 13 hektarů pozemků. „V souvislosti s rozvojem průmyslové zóny se výhledově hodláme zapojit také do pomoci při posílení dopravní infrastruktury v Semtíně a v Rybitví. Dojde-li v budoucnu také ke splavnění Labe až do Pardubic, osobně vidím jako strategicky vhodné místo pro přístav právě u semtínské chemičky,“ dodal k tomu primátor Martin Charvát.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dřív prezidenti na summit NATO jezdili

A byli to i prezidenti z jiného tábora než vládního. V čem je to teď jiné? A o čem se tam vlastně rozhoduje a rozhoduje se tam o něčem, jakože by prezident mohl třeba svou účastí rozhodnout o něčem, co vláda nechce?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo pokračuje v opravách komunikací

7:42 Znojmo pokračuje v opravách komunikací

Město Znojmo pokračuje v opravách místních komunikací a chodníků. Další oprava se bude týkat ulice M…