Pardubice získají napojení na vysokorychlostní trať

30.04.2024 13:37 | Tisková zpráva
autor: PV

Správa železnic pokračuje v přípravách sítě vysokorychlostních tratí, o pokračujících pracích přijel do Pardubic informovat ředitel stavební správy vysokorychlostních tratí Správy železnic Jakub Bazgier.

Pardubice získají napojení na vysokorychlostní trať
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice

"Efektivní napojení na vysokorychlostní železnici je klíčové pro další rozvoj dopravy v našem městě. Jsme připraveni aktivně spolupracovat se všemi zúčastněnými stranami, abychom zajistili, že plánované napojení bude co nejefektivnější a přínosné nejen pro občany města Pardubic, ale také pro celý region," uvedl náměstek primátora zodpovědný za dopravu Jan Hrabal.

Správa železnic v současné době zkoumá šest možných variant napojení města Pardubic na chystanou vysokorychlostní železnici, z nichž většina kopíruje trasu dálnice D11. Diskuze se zaměřila na efektivní využití této infrastruktury s ohledem na potřeby města a jeho obyvatel. "Správa železnic nechává zpracovávat studii proveditelnosti, pan ředitel nás seznámil s navrhovanými možnostmi. Napojení Pardubic bude součástí odbočky z chystané trasy RS5, na níž naváže polská část směrem do Vratislavi. Benefitem pro Pardubice je plánované zkrácení jízdní doby do Prahy zhruba o 20 minut,“ doplnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.