Pardubický Smart City Point se rozhodl požádat o spolupráci občany

16.05.2016 12:23

Pardubická organizace Smart City Point, do které město od začátku roku soustředí veškeré své ,,smart“ aktivity, se rozhodla požádat o spolupráci občany. Formou soutěže chce sbírat chytré náměty pro Vizi Smart City Pardubice 2020.

Pardubický Smart City Point se rozhodl požádat o spolupráci občany
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice

O spolupráci SCP (SMART CITY POINT) a města Pardubice byli občané informováni již během února. V rámci sepsaného memoranda se organizace SCP zavázala, že městu do konce roku předloží ucelený strategický Smart City dokument, dle kterého se budou moci realizovat jednotlivé projekty v logické návaznosti. Nyní se zástupci SCP rozhodli zapojit do tvorby dokumentu přímo občany města. Připravili proto soutěž o ceny a jejich cílem je do soutěže zapojit minimálně 1000 Pardubáků.

„Aktivitu společnosti SCP vítám a vnímám velmi pozitivně. Je vidět, že jsme naše městské smart vize a očekávání vložili do správné firmy. Předpokládám, že SCP získá od obyvatel Pardubic řadu podnětů a dobrých nápadů, které budou moci využít a rozpracovat,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

První část soutěže je anketní, druhá kreativní

Ředitel SMART CITY POINT, Tomáš Krátký, k pořádané soutěži sdělil: ,,My samozřejmě koncept vytvořený máme, ale nedovolili bychom si jej předkládat městu bez vyjádření lidí, kteří tu žijí. Ve výsledku by měly veškeré plody naší práce v podobě konkrétních projektů sloužit právě občanům města, mají tedy právo říci si k tomu svoje.“ Tomáš Krátký zároveň vysvětlil, že výsledkem této měsíční interakce (soutěž začíná 9.5. a končí 6.6.2016) bude tzv. Vize Smart City Pardubice 2020, která bude poskládaná z převažujících námětů občanů města a bude sloužit právě jako základní rámec pro rodící se strategický dokument.

A co konkrétně Pardubáky v rámci soutěže čeká?,,Mohu říci jen to, že soutěže jsou vlastně dvě v jednom balení - první část je anketní a druhá kreativní. Soutěžící může soutěžit buď pouze v první části, což mu zabere cca 3 minuty, nebo se rozhodne rozšířit svou šanci na výhru a zkusí své štěstí jako kreativec v druhé části. O nejlepším ,,smart“ kreativci následně rozhodne odborná porota. Výsledky budou vyhlášeny a ceny předány na historicky první Smart City konferenci v Pardubicích v polovině června. Stačí sledovat Facebook či stránky ZDE a ZDE.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krnov: Rozhledna na Cvilíně zazáří do tmy

10:41 Krnov: Rozhledna na Cvilíně zazáří do tmy

Cvilínský kopec bude mít další nasvětlenou dominantu. Kromě poutního kostela Panny Marie Sedmibolest…