Pelhřimov: Město modernizuje kamerový systém

1. 2. 2019 20:33

Město Pelhřimov prostřednictvím dotačního titulu Ministerstva vnitra ČR a finanční spoluúčasti města dokončila v rámci Programu prevence kriminality na místní úrovni pro rok 2018 etapu modernizace městského kamerového dohlížecího systému (MKDS).

Pelhřimov: Město modernizuje kamerový systém
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov

Primárním cílem modernizace kamerového systému byla jeho preventivní funkce neboli vytváření bezpečných zón v lokalitách, které jsou exponovány jak z hlediska páchání trestné činnosti, tak z hlediska pohybu velkého množství obyvatel. Kamery, které jsou umístěny na výpadovkách z města s funkcí čtení registračních značek vozidel (nikoliv k měření rychlosti) umožní Policii ČR monitorovat pohyb osob podezřelých z trestné činnosti a vozidel použitých k páchání trestné činnosti.

Projekt reagoval na bezpečnostní problém, kdy pachatelé trestné činnosti po jejím spáchání opouštějí město po silnici 1/34 ve směru na České Budějovice a na opačné straně města ve směru k obchvatu města, kde pokračují po silnici 1/19, která se napojuje na již zmíněnou silnici I/34 směr Humpolec, s cílem rychle opustit region po dálnici D1. V rámci modernizace byl kamerový bod na výpadovce na Jindřichův Hradec přemístěn ze sloupu veřejného osvětlení u fa. AUTO NEZA s.r.o. Pelhřimov na kruhový objezd, odkud má kamera větší záběr a umožňuje monitorovat jak příjezdový, tak i výjezdový jízdní pruh silnice I/34. Obdobně byla řešena modernizace kamerového bodu u OD Kaufland monitorující sjezd na silnicí 1/19. Tento kamerový bod byl posílen o kamery se čtecím zařízením registračních značek automobilů a zároveň je z tohoto kamerového bodu možné sledovat dění na frekventovaném parkovišti u OD Kaufland.

Město Pelhřimov i Policie ČR mají zájem na ochraně obyvatel před násilnou, majetkovou a dopravní kriminalitou, včetně ochrany veřejného pořádku proto dochází k rozšíření a modernizaci městského kamerového dohlížecího systému.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Odmítáme trvalou dopravní uzavírku obou břehů Vltavy

4:32 Pospíšil (TOP 09): Odmítáme trvalou dopravní uzavírku obou břehů Vltavy

Komentář na facebookovém profilu k uzavírkám v Praze