Pelhřimov: Muzejní noc odstartovala turistickou sezónu

21.05.2019 21:10

Letošní turistická sezóna v Pelhřimově byla tradičně zahájena Muzejní nocí, která nabídla dospělým i dětem řadu zajímavostí.

Pelhřimov: Muzejní noc odstartovala turistickou sezónu
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov

Program začal koncertem Dechového orchestru Základní umělecké školy a úsměvnou ukázkou spolku divadelních ochotníků Rieger ze hry Zvonokosy, která tak trochu souvisela s letošním významným výročím 50. let od vyhlášení Městské památkové rezervace Pelhřimov.

Hudebníci ze ZUŠ a ochotníci se během programu představili ještě několikrát. Před muzeem si mohli návštěvníci prohlédnout historické fotografie různých pelhřimovských lokalit, v muzeu byla slavnostně zahájena výstava Současná česká mozaika, která prostřednictvím děl tří desítek autorů představila různé podoby tohoto specifického uměleckého odvětví. Výstava měla i svou interaktivní část, která zaujala hlavně děti. Závěr Muzejní noci patřil ohňové show skupiny Spiritus Dracus.

Kromě těchto zajímavostí byly ovšem pro návštěvníky zdarma otevřeny turistické cíle. Kromě Muzea Vysočiny zavítalo mnoho zájemců i do Pelhřimovského pekla, Muzea strašidel, MÚZYa Lipských a „natáčecího ateliéru Ať žijí duchové“, na věž kostela sv. Bartoloměje a do Muzea rekordů a kuriozit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třebíč: Svatoprokopská pouť na zámku

21:10 Třebíč: Svatoprokopská pouť na zámku

Poslední červnový víkend ožije nádvoří třebíčského zámku a okolí Svatoprokopskou poutí. Tradiční pou…