Pelhřimov: Na frekventovaných místech bude plevel likvidován bez glyfosátu

12.08.2021 16:07 | Zprávy
autor: PV

V Pelhřimově se poslední dobou stal častým tématem různých diskuzí na sociálních sítích způsob likvidace plevele ve městě a v přilehlém okolí. Technické služby města Pelhřimov (TS) v současné době používají stále povolený systémový neselektivní přípravek s obsahem glyfosátu – ROUNDUP.

Pelhřimov: Na frekventovaných místech bude plevel likvidován bez glyfosátu
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov

Při jeho použití se striktně postupuje dle návodu použití a osoba pověřena aplikací tohoto prostředku je odborně proškolená a disponuje Osvědčením prvního stupně o odborné způsobilosti pro nakládání s přípravky na ochranu rostlin podle zákona č. 326/2004 Sb., vystaveným Českou zemědělskou akademií v Humpolci. Současné použití výše uvedeného prostředku je v souladu se standardy péče o přírodu a krajinu vydanými Agenturou ochrany přírody a krajiny České republiky. V současný době předmětný přípravek používá většina obcí a měst.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Minář

Podle vás Minář iniciuje demonstrace, protože z nich má nějaký finanční profit? Z čeho? Od koho podle vás dostává peníze? Nejsem jeho sympatizant a fakt by mě zajímalo, z čeho je jeho činnost financována.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Skatepark v České Lípě by mohl být v roce 2027

22:42 Česká Lípa: Skatepark v České Lípě by mohl být v roce 2027

Českolipské radnici se podařilo vysoutěžit dodavatele, který v České Lípě postaví dlouho očekávaný s…