Pelhřimov: Okrskovou soutěž v Čakovicích ovládli domácí hasiči

10.07.2018 17:37

Vřelá atmosféra panovala v sobotu 26. května v Čakovicích, na místní travnaté louce, kam se sjela družstva sborů dobrovolných hasičů z okolí Pelhřimova, kde se konala okrsková hasičská soutěž v požárním sportu „O pohár starosty města Pelhřimova“.

Pelhřimov: Okrskovou soutěž v Čakovicích ovládli domácí hasiči
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov

Hasičské dovednosti za vydařeného slunečného počasí předvedlo 30 družstev SDH. Ti soutěžili v disciplíně požární útok na terče. Své umění předvedli nejen muži a ženy, ale také malé děti, kterým patří za výborné výkony neskrývaný obdiv.
Po zdolání disciplín všemi družstvy a sečtení všech bodů došlo k slavnostnímu nástupu na vyhlášení cen. Při závěrečném vyhodnocení, předání poháru a cen vyhodnotil starosta města Pelhřimova František Kučera soutěž jako velice zdařilou. Poděkoval organizátorům soutěže za perfektní přípravu, všem hasičům vyslovil svůj obdiv, též poděkoval za skvělé výkony a popřál jim mnoho zdaru do jejich dalšího snažení.

I když rozhodovali pouze vteřiny, na první příčku a putovní pohár starosty města Pelhřimova si vybojoval domácí tým z Čakovic, který s dalšími třemi týmy soutěžil v kategorii Požární útok se stříkačkou PS 8 z přívěsného vozíku s výsledným časem (55,34). Druhé místo obsadilo družstvo z Řemenova (67,97) a na třetím místě skončilo družstvo z Plevnice (77,43).

Čakovice měli připravenou perfektní organizací závodu. Krásné odpoledne plné požárního sportu bylo doplněno o občerstvovací zázemí, kam byli všichni přítomní srdečně zváni. Radostná a uvolněná atmosféra motivovala závěrem účastníky závodu i ke koupání v malé nádrži.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Sbírka „Vánoční strom“ byla rekordní, přes 77 tisíc pro místní hospic

21:10 Frýdek-Místek: Sbírka „Vánoční strom“ byla rekordní, přes 77 tisíc pro místní hospic

Statutární město Frýdek-Místek pořádalo koncem minulého roku tradiční veřejnou sbírku „Vánoční strom…