Pelhřimov: Rodinné centrum Krteček slaví dvacet let

25.03.2019 7:35 | Zprávy
autor: PV

Přesně v sobotu 30. března 2019 to bude 20 let od založení Rodinného centra Krteček v Pelhřimově. Akci pořádají maminky-dobrovolnice, které se o centrum dnes starají.

Pelhřimov: Rodinné centrum Krteček slaví dvacet let
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov

Před nimi to bylo asi šest desítek maminek, které se v provozu centra vystřídaly. Oslava bude ve stylu odpoledne pro celou rodinu – užijí si menší i větší děti, maminky, ale i tatínci. Akcí chtějí maminky zároveň upozornit na to, že je třeba posilovat hodnotu rodiny a podporovat život mladých rodin ve městě.

Oslava určená pro rodiny i širokou veřejnost vypukne ve 14 hodin na Hotelové škole v Pelhřimově slavnostním zahájením a módní přehlídkou jarních a letních kolekcí pro maminky a dcery. Sladěné módní kousky sukní, šatů, mikin a tepláků v dámských a dětských velikostech z dílen místních i pražských autorek předvedou místní maminky s dcerami, amatérské modelky. Komu se módní sladění, pohodlné střihy a materiály zalíbí, bude se moct na jaro vyladit rovnou na místě v prodejních stáncích. Od 15 hodin bude následovat 90timinutový zábavný program pro děti „Koš plný pohádek“ s hrami, písničkami a tancem v režii klauna Fifa a klaunky Žíži z divadla Netratrdlo.

Během celého programu se budou moci děti nechat namalovat na obličej či si něco vytvořit v několika dílničkách. Mezi nimi nebude chybět oblíbené pískování, na které jsou rodiny z Krtečka každý měsíc zvyklé. Rodiče se budou moci zastavit ve stánku s měřením tlaku a dalšími zdravotními indikátory. V nabídce občerstvení pro rodiče bude nejen limo a točené pivo, pro děti francouzské palačinky a další dobroty, které děti milují. Rodiny si budou moci odnést společnou fotografii z fotokoutku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…