Písek: Náročná rekonstrukce bývalého internátu v Sovově ulici se mírně protáhne

29.11.2022 11:11 | Tisková zpráva
autor: PV

Přestavba objektu bývalého internátu v Sovově ulici na domov pro seniory pokračuje už pátý měsíc. Byla kompletně odstraněna střecha, aby bylo možné přistavět nové patro, dále byly sanovány základy a odstraněny omítky.

Písek: Náročná rekonstrukce bývalého internátu v Sovově ulici se mírně protáhne
Foto: mesto-pisek.cz
Popisek: Písek

„Rekonstrukce takového rozsahu se bohužel nikdy neobejde bez problémů. Během postupujících prací se vždy objeví záležitosti, se kterými nemohl projektant počítat. A stejně je tomu i u rekonstrukce budovy v Sovově ulici.

Vznikají kvůli tomu vícepráce, které s sebou nesou náklady navíc, a bohužel i posunutí termínu dokončení stavby,“ řekl místostarosta Michal Přibáň. V listopadu rada města schválila dodatek ke smlouvě s dodavatelem stavby firmou Strabag, v níž se mění rozsah díla, prodlužuje se termín dokončení o 15 dní a navyšuje se cena o zhruba 4,3 milionu korun bez daně.

„Podle statického posudku je třeba vyměnit stropní panely ve druhém nadzemním podlaží, které nelze považovat za dostatečně únosné. Generální projektant proto předložil revizi projektové dokumentace, která řeší bourání stávající stropní konstrukce a doplnění nového ocelobetonové stropu. Současně s prováděním bouracích prací bude třeba staticky zajistit okolní konstrukce a obvodové stěny,“ vysvětlil Michal Přibáň. Výměna stropní konstrukce se týká zhruba poloviny objektu a náklady na tyto práce byly vyčísleny na téměř jeden milion korun bez daně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Bc. David Šimek , MBA byl položen dotaz

Závislost

Čí je podle vás vina, že jsme jako Evropa na někom pořád závislí a nemám pocit, že by se to nějak měnilo? Bohužel jsme závislí na Blízkém východu, jak komentujete, ale i na Číně (ekonomicky) nebo na USA (bezpečnostně). Podle mě je to špatně a jde podle mě o selhání vás politiků.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Praha 8 připravuje správní žalobu proti umístění tzv. světelné závory

10:23 Praha 8 připravuje správní žalobu proti umístění tzv. světelné závory

Opatření magistrátu zavádí na rozhraní městských části Praha 8 a Praha-Troja regulační světelné sign…