Plzeň 3: Nová audiovizuální technika hlídá bezpečnost dětí v mateřinkách

21.05.2019 20:21

Plzeňský centrální obvod zainvestoval do vybavení čtrnácti budov mateřských škol audiovizuální technikou, která tak doplnila již stávající funkční domácí telefony. Tato technika „ohlídá“ jednotlivé vstupní prostory do mateřských škol.

Plzeň 3: Nová audiovizuální technika hlídá bezpečnost dětí v mateřinkách
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3

„Jedná se o kombinaci audiovrátníka a kamerového systému“, přibližuje Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3. „Umístěním této techniky chceme přispět ke zvýšení bezpečnosti provozu mateřských škol. Personálu školky velmi ulehčí orientaci v osobách, které chtějí vstoupit do budovy,“ dodává Petr Baloun.

V úterý 21. května byla za účasti vedení plzeňského centrálního obvodu, zástupců ÚMO Plzeň 3 a zhotovitele celé akce předáno poslední zařízení a to ve velkém předstihu. Termín dokončení se podařilo zkrátit z původního termínu září 2019 na květen letošního roku.

„Chtěla bych poděkovat vedení obvodu, že naší školku touto technikou vybavilo. Nacházíme se přímo v centru města, kde je velká koncentrace lidí a monitory nám určitě pomohou nejenom ve třídách, ale zvláště u „prvňáků“ a v oddělení jeslí. Venkovní prostory školky mohu monitorovat i z ředitelny,“ říká Helena Kaprasová, ředitelka 49. MŠ v Puškinově ulici.

„Bezpečnost je pro nás prvořadým kritériem, zvlášť když se jedná o malé děti. Dnes jsme se přesvědčili, že audiovizuální technika umožní přehledně sledovat dění u vstupu do budov a výrazně tak ulehčí práci učitelkám a personálu mateřských škol. Rodiče dětí tak budou určitě klidnější,“ doplnil David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šternberk má v ulicích první knihobudku

9:15 Šternberk má v ulicích první knihobudku

S novou iniciativou, jak podpořit čtenářství a zároveň oživit veřejný prostor naproti Kulturnímu dom…