Plzeň: Adventní trhy začnou na náměstí Republiky v sobotu

02.12.2020 16:43

Na plzeňském náměstí Republiky pod vánočním stromem už stojí nejen dřevěný betlém s figurami v životní velikosti, ale i prodejní stánky. Oblíbené adventní trhy začnou v sobotu 5. prosince. Kromě stánků s pochutinami nabídnou tradiční řemeslné výrobky.

Plzeň: Adventní trhy začnou na náměstí Republiky v sobotu
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

„Budou menší. Na náměstí Republiky postavíme jen osm desítek stánků, což je zhruba o třicet čtyřicet procent méně než v minulých letech,“ uvedl organizátor trhů Jaroslav Strohschneider. Dodal, že trhy potrvají od 5. do 23. prosince a budou veřejnosti otevřené od 10 do 20 hodin.

Anketa

Jste pro dobrovolné testování antigenními testy ZDARMA?

76%
24%
hlasovalo: 7221 lidí

Organizátoři jsou připraveni dodržovat všechna nutná hygienická opatření, a tak například veškeré teplé nápoje budou prodejci podávat jen s sebou v kelímku s víčkem. Pochutiny jako palačinky, trdelníky, čertíky v lokši, párky či klobásy nebudou zákazníkům předány na táccích, ale zabalené, aby si je mohli odnést s sebou.

Adventní trhy jsou letos bez kulturního programu. Nebude však chybět ponocný a jeho troubení. „Je to moje srdeční záležitost. Budu chodit troubit každý den v 17 a 18 hodin a podle situace i v 19 hodin,“ uvedl plzeňský ponocný Zdeněk Zajíček.

Na náměstí Republiky již od prvního adventního víkendu stojí také oblíbený dřevěný betlém s figurami v životní velikosti. Pro Plzeň ho vytvořil řezbář Jiří Halouzka z Jiříkova na Bruntálsku. Poprvé byl tento betlém na plzeňských adventních trzích umístěn v roce 2013 a od té doby se každý rok o několik figur rozroste. Během zbytku roku je umístěn v Pradědově galerii u Halouzků, odkud ho organizátoři trhů do Plzně na konci roku přivezou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Městská policie kontroluje cestující na vlakovém i autobusovém nádraží

20:27 Mladá Boleslav: Městská policie kontroluje cestující na vlakovém i autobusovém nádraží

Od 1. března platí v České republice nový nouzový stav a vláda omezila pohyb osob mezi okresy. Polic…